Alarm w Warszawie. Rozpędzona procesja odłączyła się od księdza i taranuje wszystko na swojej drodze

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Groźny incydent na uroczystościach Bożego Ciała w Warszawie. Chwilę po starcie spod archikatedry św. Jana Chrzciciela rozpędzona procesja odłączyła się od księdza i zaczęła przemieszczać się w kierunku Powiśla, taranując wszystko co spotka na swojej drodze – dowiaduje się ASZdziennik. Policja apeluje do mieszkańców o pozostanie w domach.

– Ponad 30 zdewastowanych wiat przystankowych, zmiażdżone latarnie, setki zrujnowanych aut, jedna połamana palma i wchłonięta kolejka do Żabki – podsumowuje pierwsze szkody Komendy Stołeczna Policji.

Procesja-widmo ruszyła spod archikatedry św. Jana Chrzciciela i zgodnie z planem miała dotrzeć na Plac Piłsudskiego. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn nie zatrzymała się nawet przy pierwszym ołtarzu. Ksiądz utrzymuje, że pierwszy zaśpiew Ewangelii zaciągnął osobiście i wierni nie mieli prawa wypaść z trasy.

– Wspólnie z archidiecezją warszawską szukamy śmiałka, który wskoczyłby z powrotem do orszaku i spróbował przejąć nad nim kontrolę – twierdzi szef grupy pościgowej.

Duchowny musi dysponować własną procesją na tyle szybką, by była w stanie dogonić uciekinierkę. Następnie powinien zrównać z nią prędkość aż do chwili, gdy uda mu się wyskoczyć z czoła własnego pochodu, przejąć ten pędzący obok, wyhamować, wygłosić kazanie i bezpiecznie odstawić procesję z powrotem na trasę.

Do szpitali z lekkimi urazami ciała trafiło już 34 warszawiaków, którzy wpadli pod procesję próbując przedostać się na bulwary nad Wisłą. Policja zablokowała ulice i drogi wyjazdowe z miasta, by zminimalizować ryzyko zniszczeń w sąsiednich gminach. Wydano ostrzeżenia dla pięciu województw.


Jak dotąd nie znalazł się śmiałek, który mógłby opanować pędzącą po omacku procesję.

Policjanci i duchowni liczą już tylko na to, że procesja rozwiąże się sama, gdy prędkość czytań Ewangelii spadnie poniżej 60 na godzinę.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyśłone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...