Sukces projektantek z Łodzi. Stworzyły Polskę, którą KAŻDY będzie chciał przytulić

Fot. Michał Łuczak/facebook.com/mamyprojekt
Polscy projektanci potwierdzili, że design może zmieniać świat. Wszystko za sprawą poduszek, jakie pojawiły się w Łodzi na imprezie Łódź Design Festival. Mają kształt Polski i są tak urocze, że nawet lewacy chcą się w nie wtulić i uciąć sobie smaczną drzemkę.

– Śniłabym o o godnej pracy, tanich mieszkaniach i naprawdę opiekuńczym państwie – marzy 24-letna Marta, którą na co dzień w Polsce uwierają nierówności, przez co słabo nocami sypia.
– Za odzieżą patriotyczną nie przepadam, ale patriotyczny wystrój wnętrz to co innego – dodaje 30-letni Nikodem, który marzy, by odpoczywać na poduszkach po 7-godzinnym dniu pracy.

I choć poduszki trafiły na podatny grunt, to wcale nie powstały z myślą o lewakach.

Poduszki pokazane w Łodzi to część projektu "Przytul Polskę". Służą do budowania miejsc, w których dzieci mogłyby bezpiecznie rozmawiać o Polsce, pobawić się lub po prostu trochę pomarzyć leżąc na ogromnej poduszce od Rozewia po Opołonek.
Kuratorkami wystawy są Pola Amber, Joanna Studzińska, Małgosia Żmijska z zespołu Mamy Projekt. Poduszki zaprojektowały Joanna Góra-Raurowicz, Magdalena Michalczyk i Katarzyna Similak, a ilustracje przygotowała Patricija Bliuj-Stodulska.
I choć akcja powstała z myślą o dzieciach, to organizatorzy będą musieli zmierzyć się z większym zapotrzebowaniem.

Łącznie z lewakami chęć przytulenia Polski zadeklarowało jak dotąd 38 mln osób.

To jest ASZdziennik. O poduszkach w kształcie Polski wiemy dzięki Michałowi Łuczakowi z ASZteamu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...