Szok na YouTubie. Paleontolodzy znaleźli żywą skamielinę księdza z poglądami sprzed 2500 lat

Fot. Youtube.com/Konrad Kruszewski
Niesamowite odkrycie polskich paleontologów. Znaleźli żywą skamielinę w postaci księdza doktora Pawła Murzińskiego. Jego wiek, datowany na ok. 2500 lat, naukowcy określili na podstawie poglądów duchownego.

– Ksiądz Murziński cytował Księgę Powtórzonego Prawa napisaną między ósmym a szóstym wiekiem p.n.e. : "Pamiętajcie, niech kobieta nie ubiera się w strój mężczyzny, a mężczyzna w strój kobiety" – opowiada prof. Jerzy Dziekan z Instytutu Paleontologii PAN. – Wtedy wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z naprawdę archaicznym okazem.
Do znaleziska doszło na polskim Youtube, gdy jeden z użytkowników serwisu zwrócił uwagę na dziwną treść opublikowanego kazania. Filmik nosił tytuł "Kobieta w spodniach jest obrzydliwością w oczach Pana", czym wzbudził podejrzenia anonimowego internauty.

Ten szybko zawiadomił Państwową Akademię Nauk. Nie wiedział jeszcze, że weźmie udział w przełomowym odkryciu.

– Kolega mi podesłał filmik, z księdzem, który mówił o tym, że kobieta nosząc krótką spódnicę lub obcisłe spodnie zachęca mężczyznę do grzechu cudzołóstwa – opowiada internauta. – Od razu pomyślałem, że to poglądy ze średniowiecza, czy coś, i warto, żeby ktoś się temu przyjrzał.

Kopalnego duchownego można będzie teraz oglądać w Muzeum Ewolucji. Zostanie on umieszczony w specjalnej gablocie, która nie będzie do niego dopuszczać rzeczywistości XXI wieku, żeby nie doznał szoku.

To jest ASZdziennik, ale poglądy księdza Murzińskiego naprawdę są archaiczne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...