1000 na 1000 internautów zobaczy w tej dziurze metaforę Polski

Fot. u/szugar/, reddit.com/r/polska
Niezwykła iluzja optyczna, którą podzielił się użytkownik serwisu Reddit, jest już prawdziwym hitem internetu! Internauci z całego kraju twierdzą, że zamiast zwykłej dziury w asfalcie i zagrożenia dla ruchu kołowego widzą na fotografii trafną metaforę Polski.

Dziura w asfalcie na mojej ulicy kształtem przypomina Polskę – zauważył użytkownik Reddita. – Takie tam mildlyinteresting, nic politycznego ani metaforycznego, po prostu na mojej ulicy jest taka dziura.
Tak banalnego tłumaczenia nie kupili jednak Polacy, którzy uważnie przyjrzeli się dziurze. Nie dali sobie narzucić neutralnej światopoglądowo narracji i są zgodni co do jednego. Dziura w ulicy to metafora Polski, której nie powstydziłby się Stanisław Wyspiański w "Weselu" czy Marek Piwowski w "Rejsie".

– Bruksela chce widzieć w niej bylejakość, prymitywizm i brzydotę, ale brak zarysowanych granic sąsiadów zza Odry wskazuje, że pod naporem narodowych kół dziura może się trochę ukruszyć i jeszcze bardziej urosnąć w siłę – komentuje jeden z prawicowych publicystów na Twitterze, proponując akcję hasztagową #PolskaOdKrawężnikaDoKrawężnika.

– Oto do czego prowadzi izolacjonizm polityki zagranicznej rządu PiS – twierdzi z kolei jeden z polityków opozycji zwracjąc uwagę, że Polska jest dziś samotną dziurą na tej ulicy. – Apelujemy do zarządców drogi o rychłe wykucie 26 pozostałych dziur, bo Polacy mają prawo czuć się pełnoprawnymi Europejczykami.


Jak dowiaduje się ASZdziennik, wkrótce rozpocznie się zbiórka pieniędzy na postawienie wokół dziury barierek i zapewnienie jej stałego policyjnego dozoru.

Do tego czasu dyżury wokół wyboju pełnić będą ochotnicze warty złożone z reprezentacji krajowych lewaków i prawaków.

Wszyscy jednym głosem uznali, że dziurze jako nowemu symbolowi współczesnej Polski należy się szacunek ponad podziałami i stała ochrona przed załataniem.

To jest ASZdziennik. Dziura w kształcie Polski nie została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...