Wypadek cysterny z płynną czekoladą na A2. Do usuwania szkód zgłosiło się już 300 tys. Polaków

Tragiczny wypadek cysterny z czekoladą na A2.
Tragiczny wypadek cysterny z czekoladą na A2. Fot. Youtube.com/Twoja Słupca
Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A2 na odcinku między Wrześnią a Słupcą. Jego ofiarą padło 12 ton płynnej czekolady, która wylała się z cysterny. Na szczęście Polacy pokazali, że w obliczu katastrofy potrafią się zjednoczyć. Gotowość do pomocy w usuwaniu szkód zgłosiło się już 300 tys. osób, i ta liczba wciąż rośnie.

Okoliczności tragedii, w wyniku której na drogę rozlały się tony gęstej, słodkiej mazi nie są jasne. Nie wiadomo także, ile potrwa usuwanie szkód, choć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szacuje, że pomocą ponad 300 tysięcy ochotników z całego kraju powinno to zająć około 15 minut.
Gotowość tak wielu Polaków do wyciągnięcia pomocnej ręki, a w tym przypadku także języka, budzi ogromny podziw. Poruszeni katastrofą rodacy zjeżdżają ze wszystkich stron, aby oczyścić autostradę z pysznej, mlecznej czekolady.

Ci, którzy nie mają możliwości dołączyć do ochotników, przesyłają wyrazy wsparcia oraz dokonują symbolicznego oczyszczania zakamarków swoich mieszkań z czekolady.

Jak dowiedział się ASZdziennik, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo kolejnego podobnego wypadku, 226. kilometr autostrady A2 zostanie oznaczony jako Brązowy Punkt.

To jest ASZdziennik, ale na A2 naprawdę rozbiła się cysterna z czekoladą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...