Kalkulator Maturalny nauczycielem roku. W godzinę przygotował do matury 270 tysięcy uczniów

Fot. ipn.gov.pl/kalkulatormaturalny.pl
Tytuł Nauczyciela Roku za zasługi dla oświaty i wykształcenia młodzieży przyznała minister edukacji Anna Zalewska stronie KalkulatorMaturalny.pl – podało MEN w komunikacie. Resort ocenia, że serwis samodzielnie pomógł uczniom w zdaniu ustnej matury z polskiego bardziej niż tysiące polonistów z całego kraju.

– Każdego dnia egzaminów ustnych Kalkulator Maturalny z ogromną pasją i poświęceniem wkłada wiele wysiłku w nauczanie młodych ludzi, że zaległości z 3 lat i luki w lekturach da się nadrobić w 30 minut przed losowaniem pytań – mówiła Anna Zalewska na uroczystości wręczenia orderu.

Z szacunków MEN wynika, że serwis, w którym maturzyści mogą znaleźć pytania z puli obowiązującej na maturze w danym dniu, pomógł w dostaniu się na wymarzone studia setkom tysięcy osób.

Minister edukacji przypomniała, że w przeciwieństwie do interesownych i chytrych nauczycieli, kalkulator maturalny nie wychodzi na ulicę, nie domaga się podwyżek czy poprawy warunków pracy. Swoją postawą udowadnia, że można pracować dla idei, a uśmiech maturzysty, któremu algorytm trafi z pytaniami, jest największą nagrodą za trud wychowawczy.

Wiadomość o zwycięstwie kalkulatora z entuzjazmem przyjęli też tegoroczni maturzyści.

Ich zdaniem, kalkulator pomaga im przygotowywać się do dorosłego życia i przypomina, że nawet gdy sytuacja wydaje się przegrana, rozwiązanie każdego życiowego problemu można znaleźć w internecie.
To jest ASZdziennik. Kalkulator maturalny nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...