Ulga tysięcy maturzystów. Właśnie wyciekło streszczenie z historii, przy którym nie da się zasnąć

Fot. mat. promocyjne / 123rf.com
Krach na rynku napojów energetycznych i załamanie sprzedaży latte. Pomoc maturalną, przy której nie da się zasnąć, napisał Wojtek Drewniak znany z "Historii bez Cenzury" na YouTubie – twierdzą zaczytani abiturienci z całego kraju. Maturzyści powtórzyli sobie całą II wojnę światową i ani razu nie ziewnęli.

Paulina z Krakowa jeszcze wczoraj zapadła w słodki sen zaraz po traktacie wersalskim, a już dziś podniosła sobie poprzeczkę na maturze do 90 procent. Rodzice Huberta z Warszawy, którzy przy operacji Market Garden czuwali nocami, by nie przykimał, wreszcie mogą odetchnąć z ulgą.

Wszystko za sprawą nowego opracowania z historii, które wyciekło tuż przed maturą.

– Podliczyłam, ile przed egzaminami wydaję na kawę i postanowiłam, że czas zacisnąć pasa – przyznaje Paulina. – I wtedy kumpel z klasy podsunął mi lekturę, która rozwiązała wszystkie moje problemy.

Kontrowersyjna książka to "Historia bez Cenzury" Wojtka Drewniaka, w której znany youtuber pisze o historii II wojny światowej tak, jak mówi o niej na YouTubie. Odważnie, bez patosu, bez cenzury.

– Nie mogłem uwierzyć, więc wziąłem tę jego książkę do ręki, zapakowałem się w piżamę i leżąc pod kocem czekałem na objęcia Morfeusza – przyznaje Hubert. –Jakie było moje zdziwienie, gdy za oknem zaskoczył mnie świt, a z pamięci potrafiłem wyrecytować najważniejsze akcje zbrojne polskiego podziemia.

"Historia bez cenzury" pomaga już tysiącom maturzystów, ale nie wszyscy są zadowoleni z wycieku streszczeń.

Przeciwko książce protestuje bowiem grupa rodziców, którzy obawiają się, że przez Drewniaka ich dzieci nie zdadzą w tym roku matury.

Trudno oderwać ich od tej książki, a lada dzień zdają przecież biologię i wiedzę o teatrze.

To jest ASZdziennik dla wydawnictwa Znak.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...