Nowość w związkach. Partnerki niedojrzałych 30-latków będą mogły wziąć urlop wychowawczy

Fot. 123rf.com
Rząd szykuje prezent dla Polek, które wzięły na siebie pełnię trudu wychowawczego. Już od czerwca partnerki niedojrzałych 30-latków będą mogły wziąć płatny urlop aż do chwili, gdy ich podopieczni chociaż trochę się ogarną – ogłosiło Ministerstwo Rodziny.

Rząd szacuje, że dzięki zmianom w urlopach nawet 5 mln infantylnych Polaków zacznie wreszcie poważnie myśleć o swoich związkach i zrozumie, że opierają się one na partnerstwie.

Z nowych przepisów zadowolona jest m.in. Alicja z Poznania, której 34-letni Ryszard regularnie składa obietnice, których potem nie dotrzymuje. A poza tym potrafi schować pusty karton po mleku z powrotem do lodówki.

– Myślałam, że uda mi się pogodzić wychowanie Rysia z pracą, ale to całkowicie mnie przerosło – przyznaje Alicja. – Z każdym kolejnym miesiącem związku coraz mniej można było na nim polegać, a jeżeli poprosi się go choćby o jakąś pracę domową, potrafi użyć argumentu "ale przecież w Fortnite gram", byleby tylko uciec od zmywania, albo od tej kolacji, gdy miał zapoznać się z moimi rodzicami.
Polki liczą, że 36 miesięcy urlopu wychowawczego wystarczy, by ich partnerzy wyrośli na odpowiedzialnych chłopców, którzy nie będą mieli problemu ze zbudowaniem trwałej emocjonalnej więzi. W tym czasie niedojrzałych 30-latków czeka m.in. nauka trudnej sztuki kompromisu, szczerej komunikacji, wspierania siebie nawzajem i szacunku dla potrzeb partnerki.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, oprócz urlopów wychowawczych rząd szykuje już kolejne ułatwienie, które pomoże zmniejszyć Polkom trud życia w związkach.

Jeżeli po wykorzystaniu całego wymiaru urlopu nie zauważą w swoim 30-latku żadnej poprawy, będą mogły odesłać go z powrotem do matki.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...