PILNE: Brakuje prezentów komunijnych w całym kraju. 30-latkowie wykupili je dla siebie

Fot. 123rf.com
Maj od zawsze należał do dzieci komunijnych. Niestety w tym roku o swoje prawa do prezentów upomniały się starsze roczniki.

– W całym kraju brakuje komunijnych dronów, elektronicznych deskorolek i smartwatchy, chrzestni są zmuszeni kupować Biblie – alarmują sklepy w całym kraju.

Sytuacja jest dramatyczna we wszystkich rejonach i pogarsza się z godziny na godzinę. Na Podkarpaciu brakuje quadów, na Mazowszu iPhone'ów, Małopolska zgłasza braki w dronach.

Na ulice wróciła też spekulacja. Ceny longboardów poszybowały w rejony mniej śmiesznych deskorolek, a elektryczne hulajnogi kosztują już tyle, co skutery, które kosztują już tyle co motocykle, które kosztują już tyle, co jachty.

– Jakiś facet próbował od mojego dziecka kupić drona za udziały w jego firmie. Po przyjeździe policji okazało się, że to był chrzestny na dwa dni przed komunią – opisuje jedna z matek.

Początkowo wydawało się, że niedobory to efekt mniejszej wydajności fabryk w Chinach, powody są jednak o wiele bardziej prozaiczne. Jak wynika z ustaleń Alerabat.com dla ASZdziennika, magazyny czyszczą właśnie z gadżetów 30-latkowie bogatsi o promocje, zwroty podatków i siłę nabywczą nareszcie pozwalającą na wyrównanie krzywd z przeszłości.

– Na komunię dostałem siedem łańcuszków. Kto tego nie przeżył, nie wie jak to boli, gdy czekałeś na aparat. Dziś rachunki zostały wyrównane – opowiada 31-letni Mateusz z Łodzi, świeżo upieczony właściciel drona fotograficznego.

Wtóruje mu Krzysztof, 33-latek z Poznania. – Młodzi myślą dziś, że wszystko przychodzi łatwo. Wystarczy kliknąć i kurier jedzie. O, takiego, pierwszeństwo mają dziś ci, którym wujek Zdzisiek zamiast skutera w 1998 roku przywiózł papieską Biblię w obrazkach – mówi polerując swojego nowiutkiego Piaggio.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, fala zakupów 30-latków może potrwać nawet do końca maja, pozostawiając młodsze pokolenia praktycznie z niczym.

Jeśli nie liczyć aspektu duchowego.

To jest ASZdziennik dla Alerabat.com.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...