8 trendów komunijnych 2018. Uwaga: ŻADEN nie jest zmyślony

Trendy komunijne 2018
Trendy komunijne 2018 Fot. 123rf.com
Ile Polacy wydają na pierwsze komunie swoich dzieci? Jakie są najlepsze prezenty dla 9-latka w sezonie 2018? Kiedy zarezerwować restaurację na przyjęcie komunijne? To pytanie, na które nikt z naszej redakcji nie musiał odpowiadać. Ale to zrobiliśmy. Dla was.

Wszystkie trendy pochodzą z artykułów i poradników o komuniach 2018.

1.

Zapomnij o komunijnym obiadku w domu dla najbliższej rodziny. Chyba nie chcesz być gorszy niż rodzice innych dzieci?

Jeśli nie ulegniesz naciskom otoczenia i nie zadłużysz się, żeby wyprawić dziecku absurdalnie drogie przyjęcie, to znaczy, że go nie kochasz i najlepiej od razu oddaj potomka do adopcji.

2.

Chcesz przyjęcia komunijnego w restauracji? No to się spóźniłeś. O rok.

Tak, rozumiemy, że jeszcze nie wiesz, czy twoje dziecko zdąży wykuć wiarę w Boga i czy nie stanie się ateistą już w trakcie przygotowań, ale restauracja musi być. Większość rezerwacji na przyjęcie komunijne dokonywana jest ok. ośmiu, dziewięciu miesięcy wcześniej. Restauratorzy doradzają jednak jeszcze wcześniejsze rezerwacje. Najlepiej około 10-12 miesięcy przed poczęciem dziecka, które ma iść do pierwszej komunii.

3.

Zapomnij o kopercie z marnymi kilkoma stówami. Rodzice chrzestni powinni założyć dzieciakowi lokatę w banku.

No nie bądź jak ta kutwa, ciocia Helena, która przecież odziedziczyła fortunę w spadku po mężu, ale się zachowuje, jakby klepała biedę i własnego siostrzeńca nigdy nawet do siebie na wakacje nie zaprosiła. Miej gest.

Lokata cieszy się popularnością ze względu na wygodę. Nie trzeba długo się zastanawiać nad wyborem odpowiedniego modelu drona czy quada, wystarczy za pomocą kilku kliknięć przelać oszczędności całego życia na konto cudzego dziecka.

4.

Na "atrakcje dla dzieci" podczas przyjęcia komunijnego musisz wyłożyć do 5000 złotych.


Oczywiście jeśli ograniczysz się do takich rozrywek jak klaun, teatrzyk, czy dmuchany zamek. Jeśli chcesz zatrudnić najbardziej znanych performerów dla dzieci, jak np. Taconafide, wydatek znacząco wzrośnie.

5.

Pamiętaj, że jeśli twoi krewni nie śmierdzą groszem, zawsze mogą sprezentować dzieciakowi rodową biżuterię.

Jeśli 9-letni Michałek zdradza szczególne zainteresowanie kolią babci albo złotym zębem wujka Zbyszka, to zdecydowanie powinni oni mu je podarować.

6.

Chcesz kupić córce JEDNĄ sukienkę na komunię? Zwariowałeś?! A w co się przebierze na przyjęcie?

To chyba oczywiste, że 9-latka nie będzie paradować w tym samym ubraniu przez cały dzień? Najlepiej przygotuj też swojej księżniczce zapasową kreację, gdyby okazało się, że ta zdzira Ewelina znowu przyszła w takiej samej sukience jak ona.

7.

Pamiętaj! Dopilnuj, żeby kwiaty pasowały do miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie.

To skandal, że niektórym trzeba o tym przypominać. Jak przyjęcie jest w wynajętym na tę okoliczność pałacu, to chyba nie postawisz na stole jakichś biedackich chabrów z łąki. W przypadku, gdy służący zaproponuje polne kwiaty do pałacu, w dobrym tonie jest go wychłostać. Ogólnie przyjęta kara to 25-30 batów. Nie jest zbyt ciężka, a jednocześnie pokazuje służbie, aby przyjęcie komunijne traktowała z należytym zaangażowaniem.

8.

Pamiętaj, twoja wiara nie ma nic do rzeczy. Dziecko musi iść do komunii, żeby nie czuło się wykluczone.

Zastanawiasz się, czy w ogóle posłać dziecko do pierwszej komunii? Widać, że nie masz Boga w sercu. Tylko bezbożnik sępiłby 20 tys. złotych na miniwesele.

Z Jezusem.

To jest ASZdziennik. Trendy komunijne nie zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...