Jeszcze dziś platforma dla wózków na pomniku smoleńskim. Rząd: To cenniejsze niż jakieś tam pieniądze

Fot. Jacek Stawiany
Tak pięknego gestu nikt się nie spodziewał. Kiedy rodzice dorosłych niepełnosprawnych walczą w Sejmie o większe dodatki rehabilitacyjne, rząd zdecydował się na coś znacznie przekraczającego jakieś tam pieniądze.

To jest ASZdziennik, który jest redakcyjnym komentarzem w sprawie traktowania protestujących rodziców przez rząd, który jest "blisko Polaków". Nie mamy złych intencji. Jesteśmy tylko zniesmaczeni. P.S. A rząd właśnie podpisał porozumienie z protestującymi. Ale bez protestujących w Sejmie.

– Jeszcze dziś przy pomniku smoleńskim pojawi się platforma dla wózków jako wyraz dobrej woli strony rządowej. Jej wartość znacznie przekracza sumę, której domagają się rodzice protestujących – dowiaduje się ASZdziennik.

Protestujący domagają się wsparcia 500 zł miesięcznie dla tych, którzy po 18. roku życia są niezdolni do samodzielnej egzystencji. Jak się jednak okazało, ten postulat znacznie przekracza skomplikowaniem takie sprawy jak demontaż sądownictwa, więc nie może być szybko spełniony.

Stąd pomysł bezprecedensowych ułatwień na najważniejszym monumencie w kraju. Które już teraz wyceniane są znacznie wyżej niż proste wsparcie finansowe.

– Wartość emocjonalna instalacji wyraźnie przewyższa te ulotne kilkaset milionów rocznie postulowanego wsparcia. Nie brak opinii, że ten gest jest bezcenny, powinien więc zakończyć protest – słyszymy w KPRM.

Niestety, jak się dowiadujemy, na dzisiejszym odsłonięciu zabraknie protestujących, którzy zostaną w Sejmie nie rozumieją wagi tego daru.

Dlatego na uroczystości zastąpią ich przedstawiciele dzieci nienarodzonych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...