Polski Himalaizm Zimowy podał datę kolejnej Narodowej Gównoburzy z Powodu Zimowego Wejścia na K2

Kolejna Narodowa Gównoburza z Powodu Zimowego Wejścia na K2 już w 2019/2020.
Kolejna Narodowa Gównoburza z Powodu Zimowego Wejścia na K2 już w 2019/2020. Fot. Wikimedia Commons
Kłótnie, podziały, samodzielne próby atakowania szczytu, odcinanie dostępu do WiFi, niekończące się dyskusje, czy państwo powinno sponsorować himalaistów. Wszystkie główne punkty ostatniej narodowej, zimowej wyprawy na K2 zostaną powtórzone przy okazji kolejnej narodowej, zimowej gównoburzy z powodu wyprawy na K2. Już za 1,5 roku.

– Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejny, zimowa upadek wyprawy na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, planowany będzie na zimę 2019/2020 – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Oficjalny komunikat: Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję,...

Opublikowany przez Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera 23 kwietnia 2018
PHZ zapewnia, że nie zabraknie tych wszystkich elementów wyprawy, które tak rozbudziły zainteresowanie himalaizmem ostatniej zimy. Obecnie trwają poszukiwania czarnego charakteru wejścia na K2, który w zastępstwie Denisa Urubko pokłóci się z resztą teamu i dokona samotnej, nieudanej próby zdobycia szczytu.

To właśnie znalezienie odpowiedniej osoby, jak i odpowiednie zaplanowanie wewnętrznych spięć oraz medialnej nagonki jest na tyle pracochłonne, że wyprawa nie odbędzie się w sezonie 2018/2019 tylko rok później.

No i daje to szansę na jeszcze większą gównoburzę, gdy ktoś do tej pory wyprzedzi Polaków.
To jest ASZdziennik, ale narodowa, wyprawa zimowa na K2 to prawda.
Trwa ładowanie komentarzy...