Polska już nie jest krajem katolickim. Większość Polaków deklaruje się jako wyznawcy jakiegoś Kratosa

Ponad tysiąc lat chrystianizacji i to wszystko zniknęło w zaledwie kilkanaście godzin. Jak wynika z danych statystyków religijności po raz pierwszy od 966 roku chrześcijaństwo nie jest dominującą religią w kraju.

– Większość Polaków deklaruje się jako wyznawcy Kratosa, chrześcijaństwo spadło na drugie miejsce z wynikiem zaledwie 33 procent – wynika z opublikowanych w niedzielę najnowszych danych o religijności Polaków.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, jeszcze kilka dni temu nic nie zapowiadało tak gwałtownej zmiany. Może dlatego zignorowano pierwsze znaki i kiedy pojawiły się recenzje 10/10 i zachwyty nad arcydziełem, biskupi zwlekali z reakcją.

– Na mszy ksiądz mówił tylko o Unii Europejskiej i feminazistkach. O Kratosie nic, a już wtedy ludzie przekazywali sobie informacje o preorderach – wspomina Rafał z Warszawy.
Tymczasem wyznawcy Kratosa rośli w siłę oddolnie zwołując się w katakumbach mediów społecznościowych, gdzie swobodnie wymieniali się informacjami o Kratosie, "który wszystkich pozamiatał" i najniższych cenach na wersje pudełkowe.

Nie to jednak zadecydowało o nagłej popularności nowego bóstwa. Jak zwracają uwagę socjolodzy religii, wyznawców przekonał też dość luźne podejście do religijnych nakazów.

Kratos w przeciwieństwie do konkurencji nie wymaga niczego poza siedzeniem przy konsoli.

To jest ASZdziennik, ale zagrajcie w God of War to zobaczycie;)

Dwa dni i koniec
Trwa ładowanie komentarzy...