PILNE: Papież jest w Polsce z niezapowiedzianą wizytą. Będzie robić biskupom kartkówki z religii

Fot: Gianni Fiorito, ©Wildside / Sky Italia / Haut et Court TV / Home Box Office, Inc. / Mediapro
Dawno żadna wiadomość nie wstrząsnęła tak mocno polskim kościołem. Papież przyleciał do Polski na kilkudniową, nieoficjalną wizytę. Niezapowiedziane pojawienie się w kraju głowy Kościoła wzbudziło prawdziwy popłoch wśród polskich hierarchów. Zwłaszcza, że Ojciec Święty nie przyleciał na urlop.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, podczas nieoficjalnej wizyty Ojciec Święty zamierza gruntownie sprawdzić znajomość zasad katolicyzmu u pasterzy polskiego Kościoła. Nie wiadomo jeszcze, jakie będą pytania i na ile trzeba będzie odpowiedzieć, żeby zaliczyć i jakie konsekwencje będą grozić za oblanie. Jednak już sam pomysł sprawdzania kompetencji mocno wystraszył kler.

– Tylko Bóg może mnie osądzić, a poza tym jestem religijnym dyslektykiem. Znam zasady, ale nie potrafię ich wyrazić – denerwuje się biskup z południa.

Jak się dowiadujemy, do Watykanu wpłynęło już niemal sto pytań o możliwość zgłoszenia nieprzygotowania i kilkanaście zwolnień lekarskich. Mnożą się też przypadki herezji, gdy zdesperowani duchowni sięgają po serial "Młody papież" na FilmBox Premium HD. Ojciec Święty zapewnia jednak, że nie będzie to potrzebne. Do odpowiedzi na większość wystarczy sumienie.

– Mam nadzieję, że nie będzie nic z miłości bliźniego, bo totalnie tego nie pamiętam. Ostatnio nie było na kazaniach – mówi jeden z duchownych.

– Ma ktoś jakieś streszczenia Biblii? Odwdzięczę się cennikiem za sakramenty – pyta inny w zamkniętej grupie na Facebooku.

Niektórzy jednak biskupi uspokajają kolegów, że przy odrobinie szczęścia mogą trafić na materiał, który mają najlepiej opanowany.

Czyli opinie na temat nowych ustaw i praw kobiet.

To jest ASZdziennik dla serialu "Młody papież" na kanale FilmBox Premium HD.
Trwa ładowanie komentarzy...