Piękny gest polskich biskupów. Stanęli w obronie życia każdej istoty ludzkiej (nie mylić z kobietą)

Fot. 123rf.com
Jasny sygnał solidarności ze zwolennikami odebrania praw kobietom wysłała do mediów Konferencja Episkopatu Polski. Księża biskupi w najnowszym komunikacie ubolewają, że sejmowa komisja rodziny nie zajmie się jak na razie okrutnym projektem "Zatrzymaj aborcję", dzięki któremu Polki mogłyby cierpieć bardziej niż dotąd.

Komunikat biskupów w sprawie zakazu aborcji bez względu na stan zdrowia (kobiety - przyp. ASZdziennik) to promyk nadziei dla wszystkich, którzy widzą w Polkach inkubatory i wylęgarki.
– Społeczeństwo, które respektuje wiedzę naukową i korzysta z postępu medycyny, winno gwarantować prawo do życia każdemu człowiekowi (nie mylić z kobietą - przyp. ASZdziennik) bez względu na stan zdrowia, od początku do naturalnej śmierci – napisali zwolennicy ustawy, która jeszcze bardziej ogranicza Polkom prawo do decydowania o własnym życiu i zdrowiu.

Zwolennicy ubezwłasnowolnienia kobiet to jednak nie jedyne środowisko, które z zadowoleniem przyjeło stanowisko księży biskupów.

Z serdecznego gestu Konferencji Episkopatu Polski ucieszyli się także przedstawiciele podziemia aborcyjnego, które zapewnia, że w razie wymodlenia projektu "Zatrzymaj aborcję" zagwarantuje Polkom wachlarz niefachowych usług i przerywanie ciąż w sposób wyjątkowo niebezpieczny.

To jest ASZdziennik. Tylko niektóre cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...