Szok w 38-milionowym kraju. Ktoś pokazał, że można uczcić rocznicę Smoleńska bez lania się po mordach

96 wspomnień Onetu to prawdopodobnie  pierwsze normalne przedsięwzięcie rocznicowe w związku z katastrofą smoleńską.
96 wspomnień Onetu to prawdopodobnie pierwsze normalne przedsięwzięcie rocznicowe w związku z katastrofą smoleńską. Fot. Onet
8. rocznica katastrofy smoleńskiej szykowała się na tradycyjne wydarzenie, podczas którego Polacy mieli się sobie rytualnie rzucić do gardeł wyzywając od zdrajców, morderców i sekciarzy. Coś jednak poszło nie tak.

– Zgrzyt przed 8. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Onet uczcił ofiary jakby był normalnym portalem w normalnym kraju – dowiaduje się ASZdziennik.

Jak ustaliliśmy, w bezprecedensowym akcie budowania mostów między Polakami projekt 96 Wspomnień zjednoczył w jednym dziele dziennikarzy krytycznych wobec władzy, członków rodzin ofiar, a nawet prezydenta Rzeczpospolitej. Zjednoczonych w prawdopodobnie pierwszym rocznicowym przedsięwzięciu, które nie zakończy się rzuceniem się narodu sobie samemu do gardła.

W ten sposób powstało miejsce w sieci, gdzie z jednej strony męża wspomina Ewa Błasik, z drugiej Jarosław Kuźniar emocjonalnie wspomina ten tragiczny poranek.
Jak wynika z naszych informacji, choć nie było to wcześniej planowane, w związku z reakcją Polaków na tej projekt, uruchomi projekt towarzyszący.

W akcji #38MilionówSzoków, portal zbierze wspomnienia Polaków z tego dnia, gdy ktoś zrobił coś normalnego o Smoleńsku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...