Kaczyński za likwidacją pensji wszystkich Polaków. "Każdy kto kocha Polskę, powinien dla Niej pracować za darmo"

Polska do końca maja przejdzie na pracę bez pensji.
Polska do końca maja przejdzie na pracę bez pensji. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Koniec rozpasania i życia ponad stan. Jarosław Kaczyński po obcięciu wynagrodzeń posłów i senatorów wziął się za resztę narodu. Dlatego lepiej, żebyś nacieszył/nacieszyła się kwietniową pensją. Bo następnej już prawdopodobnie nie dostaniesz.

– Prawdziwi patrioci nie pracują dla pieniędzy. Dlatego od maja każdy pracownik kochający Polskę otrzyma pensję w postaci wdzięczności Narodu i miejsca w historii – ogłosił Jarosław Kaczyński na specjalnej konferencji prasowej.

Decyzja prezesa PiS to efekt niedawnego zapoznania się Jarosława Kaczyńskiego z realiami polskiego rynku pracy, na którym od lat we wszystkich branżach funkcjonuje patologiczny system wynagrodzeń i premii.

– Pan prezes nie miał wcześniej takiej wiedzy. Myślał, że Polacy pracują tak jak on dla Polski, a nie dla srebrników – ujawniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek w Sejmie.

Podobno czarę goryczy przelała sytuacja ze świąt wielkanocnych, kiedy Jarosław Kaczyński z okien limuzyny zobaczył, jak kierowca płaci za paliwo na stacji benzynowej, zamiast zatankować za darmo twierdząc, że za Platformy zniknęło z budżetu 381 mld złotych.

Jak się jednak dowiadujemy, brak pensji nie będzie oznaczać pogorszenia sytuacji materialnej polskich rodzin.

– Zakupy nadal będzie się robić po staremu prosząc o nie asystentów. Podobnie będzie z jazdą samochodem czy sprawunkami na przykład dla kota. Po prostu zgłosi się zapotrzebowanie i artykuły pierwszej potrzeby znajdą się w domu – klarował Kaczyński.

Zapowiedziane dziś zmiany odejmą też otrzymane wcześniej nagrody. Naród będzie je musiał zwrócić do połowy maja z wyjątkiem dzieci komunijnych.

Które z racji trwających cały miesiąc sakramentów mają termin do połowy czerwca.

To jest ASZdziennik. Jeszcze.
Trwa ładowanie komentarzy...