Watykan uruchamia dział utrzymania klienta. Będą zniżki na pokuty i krótszy czyściec dla nawróconych

Fot. 123rf.com
Seminarium duchowne w Drohiczynie rozpoczęło nabór do klas o profilu call center – podał rzecznik metropolity białostockiego w komunikacie. To skutek najnowszej encykliki papieża Franciszka. Watykan outsourcował do Polski działy utrzymania klienta, by zapobiec odpływowi wiernych od innych wyznań.


W opublikowanej tydzień temu encyklice "Simul manere" ("Zostańmy razem") CEO Stolicy Apostolskiej papież Franciszek napisał, że Kościół katolicki szykuje mocną odpowiedź na popularną ofertę karmy zaprezentowaną wcześniej przez Siddharthę.

– Branża długo nie potrafiła dotrzeć do millenialsów, którzy szukają w wierze nie tylko siły na pokonanie życiowych trudności, ale oczekują wstawiennictwa świętych w modlitwach odmawianych na terenie całego kraju – czytamy w encyklice. – Dlatego Kościół wprowadza dziś na rynek zupełnie nową jakość świadczenia usług.

Działy utrzymania klienta pojawią się na całym świecie, ale ich centrala znajdzie się na Podlasiu. Katlolicy, którym zaczyna się kryzys wiary, przy przedłużeniu umowy będą mogli liczyć na niższe pokuty, krótszy czas dla duszy w czyśćcu czy ekumeniczny roaming miedzy wyznaniami. Dla najwierniejszych klientów przewidziano też priorytetowy dostęp do konfesjonałów i możliwość dogodnego umówienia wizyty po kolędzie.


– Zagroziłem im przeniesieniem wiary do konkurencji, więc czekam, co teraz mi zaproponują – mówi nam pan Wojciech z Radomia, który skarży się, że niektórzy przedstawiciele na Ziemi mocno zakłócają mu rozmowy z Bogiem. – W aśramie za rogiem miły wisznuista dał mi na start pakiet z reinkarnacją i nielimitowanymi życiami, a w meczecie zaproponowali piękny ogród i 72 małżonki – głowi się nad skomplikowanymi tabelami.

Jak ustalił ASZdziennik, działy utrzymania klienta będą też odpowiadać za kontakt z niewierzącymi, a oferta dla nowych klientów jest wyjątkowo interesująca.

– Zapewniam was, że w niebie jest większa radość z jednego zagubionego grzesznika, który się opamięta i wróci do Boga, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu prawych, którzy nie zbłądzili! – zapewnił w komentarzu do encykliki św. Łukasz.


To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...