Genialny wynalazek Polaków. Wymyślili coś lepszego od bezmyślnego targania słoików po świętach

Fot. facebook.com/podzielmysie
Matyczne owijanie sernika w folię aluminiową, dyktat "jedz, bo się zmarnuje" i targanie słojów z żurem po Polskich Busach to przeżytek – dowiaduje się ASZdziennik. Wszystko dzięki geniuszowi mędrców z Polski. Opracowali wynalazek, dzięki któremu stosy jedzenia ze świąt nie zmarnują się już nigdy.


Chodzi o akcję "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi". Dzięki prężnej polskiej myśli empatycznej, nie trzeba już wyrzucać jedzenia, które zostało nam po świętach. Sałatki, kiełbasy, wędliny, pasztety i ciasta, którym nie podołał nawet znany z apetytu wujek Staszek, trafią prosto do jadłodajni dla osób bezdomnych i ubogich.
Pomóc można na kilka sposobów: można samemu zawieźć jedzenie do jadłodajni, zostać kierowcą, który je rozwiezie, przekazać jedzenie wolontariuszom lub po prostu opowiedzieć o akcji znajomym i rodzinie.

Pomysłodawczynią i organizatorką zbiórki żywności jest Marysia, a pomagają jej Krzysiek i Ania. Oraz 25 koordynatorów i 250 kierowców. Więcej o ich wynalazku poczytacie na stronie PodzielmySię.pl. Można tam dołączyć do akcji jako wolontariusz lub kierowca.

Nie ma konsensusu co do tego, czy Marysia, Krzysiek i Anka za swoje odkrycie powinni dostać Nobla pokojowego czy ekonomicznego. Za tym pierwszym przemawia fakt, że geniusze zdecydowali się oddać swój bezcenny wynalazek w ręce ludzkości.

Jak bowiem ustalił ASZdziennik, dobro oparte na ich patencie można bezpłatnie wykorzystywać do pomocy osobom bezdomnym i ubogim bez żadnych ograniczeń.

To jest ASZdziennik. Geniusze z "Podziel się" nie zostali zmyśleni. Jeżeli zostało ci jedzenie po świętach, to już wiesz, co z nim zrobić.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...