Dramat wścibskiej krewnej. Wszystkie niedyskretne pytania zadała już wczoraj i nie zostawiła sobie nic na dziś

Fot. 123rf.com
Przy suto zastawonym stole każdy lubi sobie pofolgować, ale niektórzy nie znają umiaru. Mowa o stryjence Helence z Kalisza, która między sałatką jarzynową a babką piaskową już w niedzielę zdążyła zadać wszystkie niedyskretne pytania. I nie zostawiła sobie nic na drugi dzień świąt.

– Helenka wpadła w cug już przy dzieleniu się święconym – opisują niedzielę gospodarze, nadal zakłopotani pytaniem stryjenki o to, co na stole jest kupne, a co domowe. – Życzyła wszystkim, żebyśmy za rok spotkali się w tym samym gronie, a może i większym, bo chyba Jacuś to nadal sobie nikogo nie znalazł, prawda?

Z każdą kolejną dokładką żurku w Helenkę wstępowały jakby nowe siły - twierdzą świadkowie. Śniadanie, które zaczęła od skromnego "poprawiłaś się trochę, czy mi się wydaje?", szybko zamieniło się w regularną ucztę z pożywnym "a kościelny to kiedy weźmiecie?" prosto do płonącej rumieńcem kuzynki i pysznym, słodkim "kiedy dziecko?" do dławiącego się sałatką brata.

– Nie zdążyłem nawet zapytać kto kawę, a a kto herbatę, a Helenka zrobiła się blada jak ściana – załamuje ręce gospodarz. – Gdzieś między śledztwem w sprawie kolczyka w nosie nastoletniej córki brata a progiem podatkowym jej matki Helence skończyły się wścibskie pytania i od tej pory jedzie tylko na oparach zażenowania, które wywołała przy stole. I po co ja tyle sałatki na jutro narobiłem?


Jak ustalił ASZdziennik, do akcji miała już wkroczyć mama i tradycyjną formułą "święta, święta, i po świętach" zakończyć tegoroczną rodzinną Wielkanoc.

Na szczęście w ostatniej chwili do akcji wkroczył stryj Ryszard, mąż stryjenki Helenki i poprosił, żeby nie ściągać obrusa ze stołu i jeszcze się nie rozchodzić.

Zapewnił bowiem, że jego zapas obleśnych seksistowskich żartów starczy całej rodzinie co najmnie do wtorku.


To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...