Hit na Wielkanoc! Święconka instant do samodzielnego poświęcenia już w sklepach

Fot. Arkadius / Agencja Gazeta / 123rf.com / Wikimedia Commons
Nie chce ci się przygotowywać wielkanocnej święconki i w Wielką Sobotę chodzić z nią do kościoła? Na rynku właśnie pojawiło się coś dla ciebie - święconka w 5 minut!


Przygotowania do świąt pochłaniają wiele czasu i energii. Jeden z producentów dań instant zaprezentował Święconkę w 5 minut, która jego zdaniem "pomoże tysiącom Polaków oszczędzić czas i zrewolucjonizuje ich podejście do wielkanocnej tradycji".

Święconka, podobnie jak inne dania instant, sprzedawana jest w plastikowych kubeczkach. W jej skład wchodzą tradycyjne pokarmy: jajka, kawałek kiełbasy (25%), kromka chleba, maltodekstryna, kawałek babki wielkanocnej, a nawet miniaturowy baranek z cukru i syropu glukozowo-fruktozowego.
W zestawie znajduje się także saszetka ze święceniem w proszku, które należy rozpuścić w wodzie, odczekać 5 minut i własnoręcznie skropić pokarmy.

Księża w obawie przed utratą tłumów wiernych w Wielką Sobotę postanowili walczyć z konkurencją, zachwalając zalety wizyty w kościele:

– Tylko u nas oryginalne, ręczne święcenie koszyczków wodą podwójnie święconą o wyższej zawartości Ducha Świętego!

Obiecują poprawić też obfitość i celność kropienia, tak żeby mniej niż połowa wody trafiała na wiklinę i bukszpan.

To jest ASZdziennik. Święconka w 5 minut zawiera jaja, gluten i laktozę, może zawierać też śladowe ilości soi, selera i ryb.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...