Nowa metoda "na wnuczka" już w Polsce. Fałszywi "wnuczkowie" z internetu pozbawili 83-latkę długów

Fot. NaTemat.pl
Policja robi co może, ale krętacze są nadal sprytniejsi. Ponad 300 oszustów z całego kraju podało się za wnuczków 83-latki z Warszawy – dowiaduje się ASZdziennik. Cała szajka skrzyknęła się przez internet i pozbawiła ją całego długu, na którego spłatę seniorka musiała dotąd ciężko pracować.


Ofiarą fałszywych "wnuczków" padła tym razem pani Maria z Warszawy. By zarobić na życie, 83-latka musi przez cały rok rozdawać ulotki na ulicach stolicy. Co miesiąc dostaje 1200 złotych emerytury, z czego 1/3 zabiera jej komornik. Chodzi o długi, które zostały jej po poprzednim nieuczciwym pracodawcy.

Jak wielkie trzeba mieć serce, żeby pozbawiać komornego tak uczciwą i spracowaną seniorkę?

– Od razu zwęszyłam dobrą okazję do szybkiej zrzutki – mówi nam jedna z oszustek, która podała się za wnuczkę 83-latki. – Ta kobieta musi utrzymać się za 764 złote, i zamiast spokojnie żyć na emeryturze, musi każdego dnia stać na ulicy i rozdawać ulotki przechodniom!

Misterny plan nie powiódłby się bez zorganizowanej siatki wspólników. Szajka złożona z 308 osób skrzyknęła się w serwisie Zrzutka.pl i w ciągu zaledwie trzech godzin uzbierała na konto kobiety całą kwotę jej długu. A właściwie to dużo więcej.

– Mieliśmy chrapkę zgarnąć na rzecz pani Marii 3850 złotych, ale skończyło się na blisko 11 tysiącach – twierdzi jeden z "wnuczków", który bez skrupułów odebrał pani Marii cały jej dług. – Bez wahania zrzuciłbym się drugi raz, no bo czy seniorce potrzebne jest do szczęścia takie zadłużenie?


Dług pani Marii przepadł bezpowrotnie, ale są uzasadnione obawy, że nowa metoda "na wnuczka" szybko zyska popularność w kręgu polskiego podziemia empatii. Jest przerażająco skuteczna i łatwa.

Wystarczy bowiem rozejrzeć się w swoim najbliższym otoczeniu i sprawdzić, czy są obok nas seniorzy, którzy nie potrzebują jakiejkolwiek formy pomocy.

A potem zacząć działać.

To jest ASZdziennik, ale internauci naprawdę zrzucili się na długi pani Marii. O rzeczywistych zagrożeniach dla seniorów i prawdziwych oszustwach "na wnuczka" poczytacie na stronach policji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...