Rewolucja w związkach. Każda para ze stażem powyżej roku automatycznie stanie się małżeństwem

Koniec formalności. Do ślubu wystarczy być.
Koniec formalności. Do ślubu wystarczy być. Fot. 123rf.com
Odwlekaliście ślub, bo jeszcze za wcześnie i najlepszy moment minął? Przestraszyła was wizja wesela na 200 osób? Zawsze było coś ważniejszego? - to już nie problem. Rząd wszystko zrobi za was, a na pierwszą rocznicę związku obudzicie się mężem i żoną.


– Każda para będąca w związku przez 12 miesięcy z mocy prawa staje się małżeństwem – to główne założenie projektu ministerstwa rodziny, do którego dotarł ASZdziennik.

Ministerstwo chce w ten sposób odwrócić niekorzystny dla rodzin trend: od lat liczba nowych małżeństw w Polsce spada, a co gorsza Polki i Polacy zawierają je w coraz starszym wieku.

– Tymczasem po co czekać? – komentuje jedna z pomysłodawczyń projektu. – Jak wytrzymaliście ze sobą 12 miesięcy, to i całe życie wytrzymacie. A i zgorszenia nie będzie za mieszkanie bez ślubu.

Jak się dowiadujemy, procedura będzie bajecznie prosta. Każdy zarejestrowany na Facebooku związek stanie się z mocy prawa zaręczynami, a po 12 miesiącach urząd stanu cywilnego przyśle obu stronom akt ślubu wraz z obrączkami.

– Wszystko zrobimy za nich. Młodzi są teraz tacy zalatani, a przecież warto już powoli myśleć o dziecku – słyszymy w ministerstwie.

Według naszych informacji, system automatycznych małżeństw jest już praktycznie gotowy. Ministerstwo czeka tylko na zielone światło ze strony Kościoła.

Śluby mają być bowiem kościelne.

To jest ASZdziennik. Jeszcze.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...