Dramat folkowego muzyka. Odsłonił w piosence swoją duszę i trafił na playlistę "Muzyka do pracy"

Fot. 123rf.com
Już tysiące pracowników średniego szczebla umila sobie pracę piosenką, w której 26-letni Piotr z Katowic opowiedział światu o swoich skrywanych dotąd traumach. Muzyk znany z zakładek singer-songwriter, indie folk i acoustic sadcore na Bandcampie chciał tylko wzruszyć swoich fanów i w eterycznej kompozycji uchwycił targające nim niespokojne emocje. Niestety. Trafił na playlistę "Muzyka do pracy" między Coldplay a soundtrack z "Amelii".

Fani przyjemnej i nieinwazyjnej muzyki są jednak zachwyceni. Osobista opowieść o życiowych dramatach Piotra ani trochę nie przeszkadza im w żmudnych obowiązkach biurowych.

–Jakbym całkiem nagi stał przed światem – opowiada Piotr o piosence, przy której Kuba z marketingu szukał na stocku zdjęć wesołego hurtownika warzyw trzymającego skrzynkę kalafiorów. – Każdy wers to inne pęknięcie, każda zwrotka to inna rana – dodaje nie wiedząc, że dzięki niemu Patrycja z HR-u jakby trochę sprawniej dodaje do intranetu wpis o awarii ekspresu do kawy.

Piosenkę ze Spotify, która Mariuszowi ze sprzedaży pozwala lepiej skupić się na tabelach przestawnych w Excelu, Piotr okupił nieprzespanymi nocami i kryzysem emocjonalnym.

– W naszym openspejsie od zawsze gra Eska, ale przy "Explosion" Kalwiego łatwo się zdekoncentrować – przyznaje Mikołaj z PR-u. – Takie brzdąkanie jest całkiem spoko, nigdy tak szybko nie wybrałem cateringu na event – mówi o kompozycji, którą Piotr nagrywał nocami w swojej sypialni, co chwila przerywając sesję z powodu wzruszenia ściskającego za gardło i napływających do oczu łez.

Podbicie playlisty "Muzyka do pracy" to tylko pierwszy sukces hitu, w którym Piotr opowiadając o swojej samotności, introwersji i próbach pogodzenia się ze światem, pozytywnie wpłynął na produktywność Polaków zatrudnionych w sektorze prywatnym i budżetówce.


Jak bowiem ustalił ASZdziennik, piosenkę Piotra można znaleźć już na playlistach "Chill Out", "Na Dobranoc" i "Podobne do: Ed Sheeran".
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...