CBOS opublikował tak niepokojące badanie o Polakach, że nawet reporter TVP zrobił WTF?!

Bartłomiej Graczak  z TVP jest zaniepokojony badaniem CBOS o Polakach.
Bartłomiej Graczak z TVP jest zaniepokojony badaniem CBOS o Polakach. Fot. Youtube.com/Lord_Info
Reporter Wiadomości TVP Bartłomiej Graczak pokazał na Twitterze wyniki badania CBOS o sympatiach Polaków do innych narodów w 2018 roku. Okazuje się, że z 19 narodów takich jak Czesi, Węgrzy, Niemcy, Rosjanie, Amerykanie czy Żydzi bardziej niż w zeszłym roku lubimy... Żaden.

Nasza przychylność względem przedstawicieli innych nacji spadła, i to o średnio o kilkanaście punktów procentowych. CO. DO. KAŻDEGO. BADANEGO. NARODU.
I nie chodzi tu tylko o Żydów, Arabów i Niemców, do których niechęć jest przecież całkowicie uzasadniona, co nie? Mniej lubimy też Czechów, Węgrów i (!) Japończyków.

Czechów – tych zabawnych piwoszy, u których Terminator to Elektronicky mordulec, a Zaczarowany flet to, he he, Zahlastana fifulka (tak naprawdę Terminátor i Kouzelná fletna). Węgrzy to przecież nasi najwięksi sojusznicy w Europie, zwłaszcza w zakresie siecznej broni białej i szklanych naczyń. A co takiego przez ostatni rok zrobili nam Japończycy? A, no tak, to nasi rywale w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.

I mimo, że nawet Graczak pisze, że badanie jest "niepokojące", to niektórzy zdają się nie podzielać jego obaw.

– Nie rozumiem. Dlaczego niepokojący? Musimy wszystkich kochać? Jeśli coś niepokoi, to procenty "miłości" do Niemców – pisze Cecylia.

– To jest zdrowy odruch po zdjęciu kagańca poprawności politycznej – tłumaczy Paweł.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, ankieterzy CBOS w tym badania pytali też Polaków o sympatię do innych Polaków.

Ale system nie przyjął wyników ujemnych.

To jest ASZdziennik, ale to prawda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...