MOŻNA PŁAKAĆ JERZY OWSIAK WRACA! TO WIDEO MUSISZ ZOBACZYĆ.

PILNE: Jeśli ten numer się uda, już nigdy nie będziesz się śmiać z Jarosława Kaczyńskiego

Wilk z Nowogrodzkiej ma powody do zadowolenia.
Wilk z Nowogrodzkiej ma powody do zadowolenia. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński został już obdarzony w Polsce każdym obraźliwym mianem. Jest nieogarniętym przegrywem, który nie ma dziewczyny, konta, normalnej pracy, nie zna języków, ma kłaki kota na marynarce a Netflix brzmi dla niego jak nazwa jakiegoś leku na grypę. Teraz ten "przegryw" może być jednak do przodu o 160 mln złotych.

Jarosław Kaczyński oficjalnie to bardzo skromny człowiek. Bardzo skromny, zadłużony człowiek. Z jego oświadczenia majątkowego (PDF) wynika, że oprócz 1/3 domu na Żoliborzu i 5 tysięcy złotych oszczędności, najpotężniejszy człowiek w kraju ma prawie 200 tys. złotych długu.
Tyle oficjalnie. Bo nieoficjalnie... właśnie chce sprzedać kamienicę z działką za 160 mln złotych.

– Latem 2017 r. związana z PiS spółka Srebrna szukała nabywcy na cenną nieruchomość, którą korzystnie kupiła po upadku PRL. Cena: 160 mln zł. Sprzedającym była jednak nie Srebrna, lecz spółka zarejestrowana na Cyprze. "Wyborcza" dotarła do folderu z ofertą – donosi dziś "Gazeta Wyborcza".

Całą historię finansowego imperium Jarosława Kaczyńskiego znajdziecie świetnie rozpisaną w naTemat. W skrócie: partia Kaczyńskiego "dostała" (schemat zbliżony do darowizny od bezdomnego, którym tu było państwo) budynki w Warszawie po komunistach. Przez lata budynki wynajmowała za pośrednictwem spółki Srebrna, która dorobiła się na tyle, że wydaje dziś "Gazetę Polską Codziennie", opłaca trolli z Niezalezna.pl, daje pracę znajomym i rodzinie prezesa oraz opłaca jego ochronę.
Ale spółka chce więcej. 160 mln zł więcej. Stąd szukanie kupca na działkę na warszawskiej Woli, na której ma stanąć 190-metrowy wieżowiec. Patriotom nie przystoi jednak kupczenie gruntami jak tym bogaczom z PO, więc sprawą zajmuje się spółka z Cypru. Bo tylko cebulaki płacą podatki w Polsce.


Jeśli to przejdzie, Jarosław Kaczyński trafi na następną listę najbogatszych według Forbesa.

A wy co dziś osiągnęliście?

To jest ASZdziennik, ale...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...