Bohaterska obrona Carrefoura. W drzwiach ułożył się półnagi klient i chce ocalić go przed zamknięciem

Fot. 123rf.com/Wikimedia Commons
Trwa impas w negocjacjach z Tadeuszem R., który skutecznie blokuje wejście w życie ustawy o zakazie handlu w niedzielę – podaje stołeczna policja. Dwie godziny temu zdesperowany mężczyzna ułożył się w drzwiach supemarketu Carrefour na warszawskim Powiślu. Twierdzi, że chce go uratować przed zamknięciem

Klienci, którzy przyszli do sklepu po absurdalne zapasy pieczywa na niedzielę, sądzili, że będą to tylko kolejne kompulsywne zakupy, jak przed każdym Bożym Ciałem czy majówką.

Tak było do chwili, gdy w drzwiach supermarketu nagle stanął Tadeusz R. W dramatycznym geście mężczyzna rozdarł ekologiczną reklamówkę z logo Carrefoura. Zaklinając się na miłość do konsumpcjonizmu i niedzielnych zakupów, rozpaczliwie padł na ziemię.

– Wołał do kasjerów, że mogą oto śmiało udać się do rodzin na niedzielny odpoczynek, ale przedtem będą musieli podeptać jego ciało – twierdzą przerażeni świadkowie. – Kierownik zmiany robi co może, ale nie może zamknąć sklepu.

Bezduszni pracownicy, którzy kończyli swoją zmianę, obojętnie przechodzili przez leżącego mężczyznę. Policja jak na razie bezradnie rozkłada ręce.

– Trzyma nas w szachu, straciliśmy dotąd pięciu oddanych funkcjonariuszy, którzy przeszli na jego stronę i kupili sobie po pączku – przyznaje komisarz Andrzej Mróz z Komendy Głównej Policji. – Cała nadzieja w tym, że prędzej czy później zacznie go irytować ta fotokomórka, przez którą drzwi co chwila próbują się zamknąć i lekko muskają go po żebrach.

Sytuację w Warszawie na bieżąco monitorują hetmani polni koronni Lidla, Biedronki, Tesco i Intermarche.

W odpowiedzi na zapowiedź odsieczy szykowanej przez PKN Orlen ogłosiły powszechną mobilizację i zapowiadają, że każda próba usunięcia Tadeusza R. z drzwi Carrefoura będzie traktowana jako agresja na ich własną powierzchnię handlową.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...