Humanitarny gest PizzaPortal. Wykarmią 38 milionów sierot po zamkniętych w niedziele sklepach

Jest ratunek dla ofiar kataklizmu, który zostawił 38 milionów Polaków na lodzie. Wszystkie gminy i powiaty dotknięte pierwszą niedzielą bez handlu mogą liczyć na obfite porcje pomocowe. Wysłanie pożywienia do zdezorientowanych Polaków zapowiedział PizzaPortal.pl.

– Zbagatelizowałam ostrzeżenia i obudziłam się z pustą lodówką, po wczorajszej imprezie nie zostały nawet brzegi od pizzy – załamuje ręce Patrycja z Warszawy. – Godzinami błąkałam się po całym osiedlu, ale w pobliżu nie było żadnego pomocnego spożywczaka, który uchyliłby przede mną swoje drzwi.

– Ocknąłem się bez obiadu w połowie drugiego sezonu – przyznaje z kolei Tomasz z Krakowa. – Chciałem zapauzować odcinek i wybrać się na zakupy, ale w porę przeczytałem na Fejsie przerażające relację znajomych, że ostatni sklep zamknął się wczoraj o północy.

Tomasz i Patrycja to tylko dwie z milionów ofiar żywiołu, który zabrał ze sobą długie niedzielne spacery sklepowymi alejami. Sygnały o pozbawionych dyskontów Polakach, którzy chcieliby coś przekąsić, napływają z całego kraju. Na szczęście nie wszyscy patrzą na to z założonymi rękami.


– Aby otrzymać pakiet pomocowy, wystarczy wejść na stronę PizzaPortal.pl lub zainstalować apkę – twierdzi przedstawiciel portalu. – Po wyborze menu kucharze niezwłocznie przygotują jedzenie, a dostawcy zadbają o to, żeby szybko trafił do potrzebujących.

Posiłki dla osieroconych przez sklepy Polaków pochodzą z blisko 3 tysięcy lokali z całego kraju. Restauracje są gotowe nawet na największe apetyty wegan i mięsożerców: w przesyłkach można znaleźć wszystko od owocowych sałatek, przez sushi i kuchnię z Azji aż po kebaby XXL.

Z najnowszych doniesień wynika, że pomoc trafiła już do pierwszych ofiar żywiołu. Wszystko wskazuje na to, że akcja PizzaPortal na tym jednak się nie skończy.

Najedzeni poszkodowani, twierdzą bowiem, że takiej pomocy będą odtąd potrzebować nie tylko w niedzielę.

To jest ASZdziennik dla PizzaPortal.pl.
Trwa ładowanie komentarzy...