PILNE: Sklepy zlikwidowały niedziele. W ich nowych kalendarzach zastąpiło je "posobocie"

Nowy kalendarz z posobociem w całej okazałości.
Nowy kalendarz z posobociem w całej okazałości. Pomysł i autor grafiki: Kamil Iwańczyk
Jak mieć ciastko i zjeść ciastko? Pokazały to sklepy, które znalazły sposób na honorowanie całkowitego zakazu handlu w niedziele z nieskrępowanym handlowaniem w dzień między sobotą a poniedziałkiem. Dzięki nowym, bardziej życiowym kalendarzom.

– Koalicja zrzeszająca największe sieci handlowe w Polsce oficjalnie przeszła na nowy kalendarz według czasu biedronko-lidlowskiego, w którym nie ma niedziel – dowiaduje się ASZdziennik.

– Od razu zaznaczę, że jesteśmy legalistami i nie chcemy łamać ustawowego zakazu handlu w niedziele. Więcej, uważamy to za świetny pomysł – tłumaczy nam przedstawiciel jednej z sieci. – Problem w tym, że nie możemy tego dnia znaleźć w kalendarzu.

Pierwsze egzemplarze kalendarzy trafiły już do sprzedaży. Co ciekawe, nowe posobocie zachowuje wszystkie obowiązujące wcześniej w niedziele imieniny i czerwony kolor.

– W sumie zmienia się tylko nazwa, większość nawet tego nie zauważy – mówi nasz rozmówca, wspominając, że konsultowana z Polakami zmiana otrzymała tylko jedną negatywną opinię.

Z "Gościa Niedzielnego".

To jest ASZdziennik. Na razie to jeszcze nieprawda:)

Pomysł i autor grafiki: Kamil Iwańczyk/#ASZteam. Nazwę "posobocie" wymyślił: Sebastian Kwiatkowski/#ASZteam
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...