Dopingowy skandal na turnieju PUBG w Katowicach. Gracz usiłował wnieść do Spodka własny kubełek KFC

Fot. 123rf.com/Pexels
Jedna drużyna pożegnała się z obiadem, a pozostałe trafiły pod obserwację Polskiej Agencji Antydopingowej. To bilans niezapowiedzianej kontroli w katowickim Spodku podczas turnieju Intel Extreme Masters. Jeden z graczy w Playerunknown's Battlegrounds został przyłapany na jedzeniu własnego kurczaka.

– W czasie standardowej kontroli antydopingowej psy tropiące na bramkach zaczęły się dziwnie zachwowywać, gdy do wejścia zbliżył się jeden z graczy w PUBG – poinformował rzecznik Intel Extreme Masters. – Okazało się, że z jego plecaku wyczuły smakowitą woń pieczonego kurczaka obsypanego mieszanką przypraw.

Przyłapany uczestnik turnieju był całkowicie zaskoczony. W trakcie desperackiej ucieczki zdołał jedynie zjeść dwa pikantne skrzydełka i małe frytki. Tylko dzięki czujności działaczy Polskiej Agencji Antydopingowej nie doszło do przyjęcia stripsów i udek, które również miał w kubełku.

– U zawodnika stwierdzono podwyższony poziom panierki, a w jego plecaku znaleziono dowody na regularne przyjmowanie substancji znanej na rynku amatorów drobiu jako B-Smart – przyznaje komisja. – Próbki na Zingera i Megapocketa również dały wynik pozytywny.


Kontrolerzy nie dali wiary tłumaczeniom gracza, że chciał tylko coś przekąsić przed rozgrywką.

Polska Agencja Antydopingowa podkreśla, że sprawa jest rozwojowa. Jak się okazało, kubełek przeznaczony był bowiem dla 4 osób. Organizatorzy Intel Extreme Masters apelują do graczy PUBG o dobrowolne przyznanie się do próby oszustwa.

– Prawdziwi zwycięzcy obiad z kurczaka dostają tylko po wymordowaniu reszty graczy na wzgórzach Pochinki – przypominają w komunikacie. – Do zakończenia turnieju policja będzie kontrolować lokale, w których uczestnicy mogliby nabyć kurczaki z rożna, galaretki z drobiu i kotlety de volaille.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...