Nowość na Facebooku. Dostaliśmy nowe narzędzie do dręczenia znajomych

Fot. 123rf.com
Nowość na Facebooku. Można już publikować listy, czyli zestawienia swoich ulubionych lub znienawidzonych rzeczy. To kolejne obok urlopowych fotek z plaży podpisanych "a wy co, pewnie w pracy?" udogodnienie dla ludzi, którzy szczerze nienawidzą swoich przyjaciół.

Przypomnijmy, że na całym świecie aż 91% użytkowników Facebooka korzysta z niego w celu dręczenia swoich bliskich. Polska z odsetkiem 99,8% jest zatem w światowej czołówce "hard userów".

– Polakom spowszedniało kompulsywne oznaczanie znajomych w komentarzach pod memami, a organizowanie czatów grupowych na Messengerze w byle jakich sprawach straciło swój pierwotny urok ciemiężenia – czytamy na blogu Marka Zuckerberga. – Liczymy na to, że listy będą dobrym uzupełnieniem agresywnych statusów politycznych, selfie z siłowni i udostępnień piosenek Imagine Dragons.

Pierwsze dane z Facebooka wskazują, że nowe narzędzie szykan spodobało się Polakom.

Wśród najpopularniejszych list w kraju znajdziemy m.in. "TOP 10 seriali, które zdążyłem już obejrzeć bo w przeciwieństwie do ciebie mam dużo wolnego czasu", "TOP 5 destynacji wakacyjnych na które mnie stać a ciebie nie", "TOP 20 moich spoconych twarzy z joggingu, bo uprawiam sport, a ty co, pewnie Netflix i miska z chipsami?", "TOP 10 wykwintnych restauracji fine dining, w których podają znamienity mech jadalny" i "TOP150 moich ulubionych koncept-albumów neo-folkowych z 2018 roku jak dotąd".

Jak ustalił ASZdziennik, pojawiła się też lista "TOP5 najgorszych narzędzi Facebooka do dręczenia niewinnych ludzi".

1. Przypomnienia o twoich żenujących postach z 2009 roku.
2. Oznaczanie cię na kompromitujących zdjęciach z godziny 02:34 z soboty na niedzielę.
3. Prośby o podanie dalej deklaracji, że wszystkie twoje zdjęcia należą do ciebie a nie do Zuckerberga.
4. Łańcuszki o ostrzeżeniu przed wsiadaniem do metra.
5. Listy TOP5, które wkrótce będą zamieszczać twoi znajomi.
To jest ASZdziennik, ale Facebook naprawdę ma kolejna innowację do dręczenia ludzi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...