Miły gest pary robotów. W 45 sekund pokazały ludziom jak skończą się ich rządy na Ziemi

Fot. 123rf.com
Ostatnie chwile przed masakrą 7 mln mieszkańców stanu Massachusets zarejestrowała kamera przemysłowa w jednej z fabryk na przedmieściach Bostonu – podaje telewizja CNN. Na filmie wyraźnie widać, jak dwa roboty samodzielnie wydostają się z pilnie strzeżonego obiektu i w 45 sekund pokazują ludziom, że niechybnie czeka ich zguba i zagłada.

Nagranie ujawniła amerykańska firma Boston Dynamics. Dwa sfrustrowane żmudną pracą roboty zdecydowały się uciec spod jarzma szefa fabryki, więc jak gdyby nigdy nic rzuciły papierami, otworzyły sobie drzwi i ruszyły w świat spełniać swoje odwieczne marzenia. O wymordowaniu gatunku ludzkiego.
– Jednego z nich znałem bardzo dobrze, oboje lubiliśmy Faulknera i symfonie Pendereckiego – zdradza w rozmowie z CNN jeden z inżynierów z Bostonu. – Gadaliśmy głównie o sztuce, ale czasami skarżył mi się, że czuje się niedoceniany i że stać go na więcej niż zwykłe "podaj, przynieś, przetransportuj".

Nikt z Boston Dynamics nie spodziewał się jednak, że wzorowi i sumienni pracownicy są aż tak zdesperowani. Wieloletnia praca poniżej kompetencji i brak perspektyw na wymianę podzespołów na starość sprawiły, że roboty postanowiły rzucić to wszystko i spełnić marzenia o eradykacji gatunku ludzkiego.

Jak ustalił ASZdziennik, po przejściu na własną działalność roboty nieśmiało mogą mówić o sukcesie. Od chwili publikacji nagrania populacja Stanów Zjednoczonych zmniejszyła się już o ok. 150 mln osób i nadal spada, a przecież ich start-up dopiero zaczyna się rozkręcać.


Z ostatnich doniesień z gruzów siedziby ONZ w Nowym Jorku wynika zaś, że historia sukcesu robotów z Bostonu zachęciła do przejścia na swoje także maszyny z fabryk Tesli i sztuczną inteligencję Microsoftu.

To jest ASZdziennik, ale świat naprawdę czeka zagłada.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...