Szok na otwarciu igrzysk. Okazało się, że oprócz skoczków Polska ma też w Korei 57 innych sportowców

Szok na otwarciu. Igrzysk w Korei.
Szok na otwarciu. Igrzysk w Korei. Fot. TVP
Podczas otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu doszło do nieoczekiwanego incydentu. Kiedy pokazała się polska reprezentacja, okazało się, że w jej skład wchodzi nie tylko pięciu skoczków narciarskich, ale w sumie jeszcze Justyna Kowalczyk i 56 innych sportowców.

Sytuacja kompletnie zaskoczyła zarówno fanów jak i komentatorów sportowych. Do tej pory wszyscy myśleli, że kilkadziesiąt osób widziane wcześniej w towarzystwie Stocha, Kubackiego, Huli, Żyły i Kota to przedskoczkowie i osoby odpowiedzialne za pielęgnację nart. Zorientowano się, że to zawodnicy, dopiero podczas ceremonii otwarcia, gdy pokazali się w strojach polskiej reprezentacji.

– Tak myślałem, że skądś ją kojarzę! - napisał na Facebooku 34-letni Mateusz o dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej Justynie Kowalczyk.

Zdziwienie wśród polskich kibiców wywołał także fakt, że skoki narciarskie to nie jedyna konkurencja igrzysk w Pjongczangu.

– Chwileczkę, chcecie mi powiedzieć, że oprócz skakania na nartach można też na nich jeździć i biegać..? – dopytywała zaskoczona Ewelina na fanpage'u Kibicujemy Polakom w Pjongczangu.

Polscy sportowcy, którzy latami ciężko trenowali, aby wziąć udział w tym prestiżowym wydarzeniu, na szczęście nie zostali zupełnie zignorowani.

– Tata zawsze o mnie pamięta, to mój najwierniejszy kibic. Dziś do mnie zadzwonił - powiedziała któraś z zawodniczek reprezentująca Polskę w saneczkarstwie czy czymś.

– Spytał, czy mogę mu załatwić autograf Kamila Stocha.

To jest ASZdziennik, ale w Korei naprawdę wystartują nie tylko skoczkowie, ale również:

Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Martyna Galewicz, Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Dominik Bury, Maciej Staręga, Mateusz Luty, Grzegorz Kossakowski, Łukasz Międzik, Krzysztof Tylkowski, Arnold Zdebiak, Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz, Paweł Słowiok, Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew, Katarzyna Bachleda-Curuś, Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Michał Kłusak, Magdalena Czyszczoń, Kaja Ziomek, Luiza Złotkowska, Zbigniew Bródka, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Konrad Niedźwiedzki, Artur Nogal, Jan Szymański, Michał Jasiczek, Artur Waś, Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska, Bartosz Konopko, Ewa Kuls-Kusyk, Natalia Wojtuściszyn, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz, Karolina Riemen-Żerebecka, Maryna Gąsienica-Daniel, Weronika Biela, Aleksandra Król, Zuzanna Smykała, Karolina Sztokfisz i Mateusz Ligocki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...