Szok w Łodzi po prezentacji projektu centrum miasta. Mieszkańcy nie wierzą, że Łódź może być tak ładna

Fot. 123rf.com / facebook.com/lodzpl
Nowa gra CD Projektu czy screeny z serialu sci-fi od Netflixa? Ponad 700 tys. mieszkańców Łodzi od rana próbuje ustalić, co przedstawiają grafiki zamieszczone na oficjalnej stronie miasta na Facebooku.

Nikt bowiem nie wierzy, że tak może wyglądać Nowe Centrum Łodzi.


– Miasto na zdjęciach jest przepiękne, więc nie bardzo wiem co to ma wspólnego z naszą Łodzią – zastanawia się Tadeusz, rodowity mieszkaniec miasta. – Ktoś się im chyba wbił na Fejsa i wrzucił foty z jakiegoś Sydney, żebyśmy zazdrościli czystości i porządku zagranicy.

Mieszkańcy miasta twierdzą, że na zdjęciach nie widać obdrapanych i zaniedbanych kamienic, ciemnych zaułków czy zdewastowanych przystanków autobusowych. Na próżno szukać tam także szpecących napisów na murach czy wszechogarniającej szarości.
– To pewnie jakieś makiety z filmówki? Czy wizualizacja fantazji Tuwima? – zgaduje jedna z 700 tys. osób. – Mogliby wymyśleć coś podobnego na stałe dla Łodzi, spacerowałabym – śmieje się.

Władze miasta od rana bezskutecznie próbują przekonać łodzian, że wizualizacje przedstawiają Rynek Kobro, i że w 2022 roku tak może wyglądać najważniejszy plac w centrum ich miasta. Nieoficjalnie wiadomo, że o pomoc poprosi przyjezdnych.

– Goście z całej Polski zobaczyli już projekty, zachwycili się i uwierzyli, że już niedługo tak wyglądać będzie Łódź – usłyszeliśmy w urzędzie miasta. – W końcu nie od dziś wiadomo, że nikt nie ocenia Łodzi gorzej od miejscowych.

To jest ASZdziennik. Projekt centrum Łodzi nie zostal zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...