Cud w Empiku. Na liście bestsellerów ukazała się książka, którą kupisz bez zażenowania

Fot. Wikimedia Commons/Empik
Do niesłychanego zdarzenia doszło na liście książkowych bestsellerów w Empiku. Nad nową częścią "Ciemniejszej strony Greya" ukazała się książka, którą można śmiało kupić i czytać w miejscach publicznych bez odrobiny zażenowania – donoszą zdumieni wierni czytelnicy z całego kraju.


Chodzi o "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet" Eleny Favilli i Franceski Cavallo, która wskoczyła na pierwsze miejsce najczęściej kupowanych książek w Polsce.

Księgarze z całego kraju są pewni: tego nie da się racjonalnie wytłumaczyć.

– Tu kończą się granice poznania, jakie daje współczesne bibliotekoznawstwo – twierdzi czytelniczka, która zaapelowała do centrali sieci Empik o uznanie cudu. – Tam, gdzie jeszcze wczoraj widać było ledwie "Cudowną dietę owocowo-warzywną", dziś oczom klientów ukazał się cudowny zwiastun dobrej przemiany.
Zamiast sztampowych powieści erotycznych i poradników Reginy Brett, na 1. miejscu znaleziono bowiem zbiór inspirujących i prawdziwych historii stu bohaterek od Ireny Sendlerowej po Serenę Williams. „Każda z tych stu historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat” – czytamy w przedmowie.

Świadkowie twierdzą, że za cudem stoją czytelnicy, którzy mieli dość rankingu opanowanego przez kiczowate powieści, atlasy kotów i notatniki, które tylko udają że są książką.

– Weźcie to stąd, albowiem nie będziecie robić z księgarni byle targowiska! – miał wykrzyknać w gniewie jeden z klientów Empiku, który na widok "Greya" rzucił się na dział z literaturą dla dzieci i kupił dwa wartościowe egzemplarze dla swojej córki i bratanka.

Zgromadzeni wokół półki z TOP10 klienci wnet przejrzeli na oczy i uznali, że to co zrobił było dobre.

Odłożyli książki historyczne Magdaleny Ogórek, fotoporadniki Kasi Tusk i to coś Sławomira Jastrzębowskiego z powrotem na półki, sięgnęli po "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" i sami poczęli wypędzać tandetę pokroju E.L. James z listy bestsellerów.


To jest ASZdziennik, ale naprawdę warto sięgnąć po "Opowieści na dobranoc....".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...