Wpadka uczestniczek akcji #NieJestemFeministką. Ich filmik zachęcił tysiące kobiet do feminizmu

Akcja #NieJestemFeministką portalu Idź Pod Prąd zachęciła do feminizmu tysiące kobiet.
Akcja #NieJestemFeministką portalu Idź Pod Prąd zachęciła do feminizmu tysiące kobiet. Fot. Facebook.com/IdzPodPrad
Prawicowy portal Idź Pod Prąd i jego fanpage na Facebooku opublikowały wideo "Dlaczego nie jestem feministką? cz. 1". Nagranie promujące akcję #NieJestemFeministką cieszy się w sieci dużą popularnością i już udało mu się zachęcić do feminizmu tysiące kobiet.

Na wideo składają się wypowiedzi sześciu konserwatystek. Kiedy kończy się hardrockowe intro, kobiety ubrane w t-shirty ze skrzyżowanymi strzelbami bojowymi i symbolami ciężkozbrojnej konnicy mówią, że są słabszą, wrażliwszą płcią. I chcą, żeby tak zostało.
Jestem kobietą, #NieJestemFeministką!

Manifest kobiet! #NieJestemFeministką! cz. 1 Witajcie! Stwierdziłyśmy, że jako kobiety chcemy zabrać głos i powiedzieć, że nie interesuje nas świat zaprojektowany przez feministki. Mamy w nosie genderyzm, teorie queer, ekologizm i inne ich lewackie wymysły. Mamy dość tego, że jakaś niezadowolona z życia feministka będzie nam mówić, jakie mamy być, gdzie mamy pracować i w co się mamy ubierać. Jesteśmy sobą i będziemy sobą, niezależnie od tego, że chcecie z nas zrobić chłopobaby! ;) Wkurza nas, że o kobietach mówią tylko feministki i lewaczki. A normalne kobiety są pomijane. Czas pokazać feministkom, że ich ideologia jest głupia i szkodliwa dla wszystkich kobiet! Ale przede wszystkim czas pokazać normalnym kobietom, że jest nas miliony! :D Rozpoczynamy akcję: Jestem kobietą, #NieJestemFeministką! Dołącz do nas! Dołącz do akcji! Wyślij swoją fotkę z #NieJestemFeministką lub prześlij wideo: "Dlaczego nie jestem feministką?" NA: kobiety@idzpodprad.pl lub facebook.com/idzpodprad

Opublikowany przez idź Pod Prąd na 5 lutego 2018
Mimo silnych argumentów przeciwko feminizmowi, jak np. "feminizm jest głupi", nagranie przyniosło odwrotny do zamierzonego efekt. Oglądające go kobiety zwróciły uwagę, że jego przesłanie mówi o prawie decydowania o sobie i byciu taką kobietą, jaką samą chce się być. Zupełnie jak w feminizmie.

Feministyczny przekaz wzmacniają takie cytaty jak: "Jesteśmy kobietami i to jest wspaniałe" czy "Rozwijaj swoje pasje, szanuj siebie, szanuj swoje ciało i przede wszystkim: włącz myślenie".

Na koniec nagrania pojawia się plansza z prośbą o wysyłanie filmików odpowiadających na pytanie "Dlaczego nie jesteś feministką?".

Powinni jeszcze dodać: "Przecież zrobiliśmy wszystko, żeby cię do niego przekonać".

To jest ASZdziennik, ale akcja #NieJestemFeministką jest prawdziwa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...