Dramat nieasertywnego 30-latka. Poszedł na targi mieszkaniowe tylko popatrzeć, wrócił z umowami na 10 mieszkań

Fot. Pexels/123rf.com
Na przymusowy kurs asertywności chce wysłać 36-letniego Mateusza jego pogrążona w szoku rodzina. Mężczyzna przeszedł samego siebie, gdy wybrał się na targi mieszkaniowe. Miał tylko przejrzeć oferty, popatrzeć i popytać, a wrócił do domu z siatką pełną umów na mieszkania w całej Polsce.


– Zdarzało mu się ulec presji tłumu i kupić na niedzielę dwa razy więcej kazjerek niż trzeba, ale myśleliśmy, że samo mu przejdzie – załamuje ręce rodzina. – Trzeba było reagować, jak ostatnio w księgarni wcisnęli mu dorobek Tolkiena, a on przecież czyta tylko non-fiction!

Poznań, Wrocław, Gdańsk i Warszawa to tyko niektóre z miast, w których chcąc nie chcąc zainwestował dziś Mateusz. Do zakupu mieszkania w Krakowie przekonały go argumenty o zabieganych korpoludkach ze stolicy, a lokal w stolicy kupił by uciec od staromodnych krakusów.

Co więcej, przyjął zaproszenie na Targi Mieszkań i Domów, które odbędą się w Warszawie już 17 i 18 lutego.

– Przekonali mnie, że jestem już za stary na pole namiotowe i niewielki lokal w Gdyni będzie w sam raz na Open'era – twierdzi Mateusz. – Jedni poczęstowali mnie nawet landrynką, i jak już kupiłem te 56 m2 w centrum Olsztyna, to pozwolili wziąć całą garść!


Zdaniem świadków Mateusz od początku sprawiał wrażenie mało asertywnego. Jako zadklarowany ateista dał się namówić na dom z widokiem na Jezusa w Świebodzinie i choć nie jest fanem tekstów Roguca, zdecydował się na kawalerkę na łódzkich Bałutach.

Mężczyzna uwierzył ponadto w ocalenie Puszczy Białowieskiej i nabył mały lokal w Białymstoku uznając, że będzie to dobra miejscówka na wypady spod willi pod Ostródą, której właścicielem stał się chwilę wcześniej, choć nie przepada za reggae. I tylko godziny otwarcia targów uratowały Mateusza przed jeszcze większymi inwestycjami.

36-latek na szczęście wrócił już do domu i od godziny przy pomocy atlasu geograficznego Polski i wizualizacji osiedli "Wiosenna Zacisze", "Zielone Tarasy Mickiewicza" i "Słodka Idylla Afrodyty" próbuje wytłumaczyć swojej rodzinie, jak doszło do nieplanowanych zakupów.

Jak ustalił ASZdziennik, stoi przed nim nie lada wyzwanie.

Zwłasza, że rano wyszedł z domu tylko do osiedlowego po bułki.

To jest ASZdziennik dla firmy Nowy Adres.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie