Sukces "Teraz Rocka". Lista najlepszych zespołów 2017 największym odkryciem archeologicznym roku

Fot. terazrock.pl/123rf.com
Malowidła z paleolitu w jaskini Bruniquel we Francji, ranking najlepszych zespołów 2017 roku według "Teraz Rocka" oraz odnalezione na Krecie ślady istot człekokształtnych sprzed 5 mln lat. To pierwsza trójka największych odkryć archeologicznych roku według najnowszego wydania "National Geographic".

To pierwszy tak wielki sukces krajowej archeologii od czasu wyprzedanych koncertów Carlosa Santany i festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Datowanie węglem potwierdza, że większość zespołów na liście "Teraz Rocka" pochodzi z drugiej połowy XX wieku.
Jak podaje "National Geographic", wśród reliktów odkopanych przez redakcję odnaleziono m.in. dzieła Iron Maiden i Deep Purple. Dotychczas panował konsensus, że ich twórczość została już całkowicie wyeksploatowana w latach 90 na falach Trójki i odważniejszych plakatach wczesnego "Bravo" i "Popcornu".

– Odkrycie "Teraz Rocka" wywraca do góry nogami ustalenia Pitchforka i potwierdza, że po "Led Zeppelin II" z 1969 roku nie nagrano tak właściwie żadnej dobrej płyty – ocenia prof. Zdzisław Kownacki z Instytutu Archeologii UW. - Nigdy wcześniej nie odnaleziono na jednym cmentarzysku aż tyle doskonale zachowanego heavy metalu i hard rocka – dodaje.
Docenienie badań "Teraz Rocka" na arenie międzynarodowej to także ogromny cios dla środowiska pseudonaukowców, którzy nadal propagują mit o roli kobiet w muzyce rockowej. W zestawieniu zagranicznym na próżno można szukać jakiejkolwiek artystki.

– Przykro nam, ale płyty St. Vincent, Julien Baker, Girpool, Big Thief, Nogi Erez, Nadii Reid, Laury Marling, Florist, Youmi Zoumy, Vagabon, Torres czy Waxahatchee z 2017 roku nadal nie dorównały prawdziwemu, męskimu brzmieniu z lat 70-90 XX wieku – komentują badacze.


Sorry, dziewczyny, ale nauka to potwierdza. Z solówkami Slasha i trasami koncertowymi Iron Maiden nie wygracie nawet w 2017 roku.

To jest ASZdziennik. Lista "Teraz Rocka" nie została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...