PiS: Jeszcze dziś ustawa o tym, że Polska pany, a wszyscy inni k*rwy i złodzieje

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Awantura wokół ustawy o IPN ścigającej każdego, kto "wbrew faktom" przypisuje przedstawicielom narodu polskiego współudział w zbrodniach nazistowskich Niemiec nie słabnie. Do protestów Izraela, dołączył też Departament Stanu USA domagając się zmiany przepisów. Słaby rząd może i by się pod tą presją ugiął. Ale Polska nie ma teraz słabego rządu.

– Jeszcze dziś Sejm przyjmie ustawę o tym, że "Polska pany, a wszyscy inni k*rwy". Ustawę podyktował Jarosław Kaczyński – dowiaduje się ASZdziennik ze swoich źródeł na Nowogrodzkiej.

Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu opinię jakoby Polska kiedykolwiek w swoich dziejach nie była najlepsza, a wszyscy inni nie byli k*rwami i złodziejami, podlega karze grzywny lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości – brzmi znowelizowany art. 55b ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Ustawa przewiduje też ściganie winnych billboardami Polskiej Fundacji Narodowej niezależnie od kraju pochodzenia przestępcy.

Z naszych informacji wynika, że w przeciwieństwie do nowelizacji dotyczącej "polskich obozów śmierci" nowe rozwiązanie objęły szerokie konsultacje społeczne.

Redakcje wPolityce, "Sieci", "Gazety Polskiej", TVP Info oraz Rafał Ziemkiewicz nie zgłosili żadnych uwag.

To jest ASZdziennik, ale do tego to wszystko zmierza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...