7 zdań, którymi skomentujesz każde ogłoszenia Open'era i zdobędziesz dużo lajków

Fot. 123rf.com
Twoja opinia o programie tegorocznego Open'era jest zbyt mało jaskrawa na fejm? Brakuje ci th Arcade Fire, ale trochę rozumiesz, że marzenia nie zawsze się spełniają, a trasy koncertowe nie zawsze zahaczają o Europę? Chciałbyś jakoś wyróżnić się z tłumu, a na festiwalowe stylizacje western czy boho jest jeszcze za zimno?

Bez obaw. Oto 7 zdań, którymi zdobędziesz dużo lajków w komentarzach na facebookowej stronie festiwalu Open'er w Gdyni.

1. Zero niespodzianki. Jak w październiku na Reddicie pojawiły się przecieki, że Werchter chce ściągnąć Nicka Cave'a, a Future Islands będą na Mad Coolu, i wykluczając Sufjana Stevensa, który ze swoją ostatnią płytą nie gra na festiwalach, to po skrzyżowaniu tendencji bookingowych Roskilde z szansami na powrót Kate Bush do koncertowania i mapą ruchu lotniczego nad Europą, każdy już dawno wiedział, że będzie Bruno Mars.

Czasami rodzina pyta, czemu z ludźmi spotykasz się tylko na koncertach, a nocami ślęczysz nad mapą Europy z cyrklem, Pitchforkiem i ekierką w dłoni. Ktoś jednak musi pierwszy sprawdzić, czy Jack White między koncertami w Londynie i Paryżu zdąży jeszcze zahaczyć o Gdynię. Prawnicy zapewniają, że Michael Eavis nie ma wystarczających dowodów, by oskarżyć cię o stalking.

2. Jak patrzę na to, co się dzieje w lineupie, to pewnie następny będzie Krzysztof Krawczyk albo Beata Kozidrak, LOL.

Rok 2006 był na Gronie.net wspaniałym rokiem dla żartów z Open'era. Tyle lat, a one nadal nie chcą się zestarzeć. Co nie, Jarek?

3. Znowu? Było. Nuda. Festiwalowi wyraźnie brak pomysłu na siebie i musi ściągać takie gwiazdy, które są w Polsce lubiane i znane. Bez sensu.

Prawdziwy evergreen, który pasuje i do Depeche Mode, i do Kaleo. Nieważne, czy zespół wraca na Open'era po raz drugi, czy jak dotąd gościł w Polsce tylko raz: w czasie międzylądowania na trasie po Europie w 2016 roku. Swój wizerunek osłuchanego audiofila wzmocnisz jeszcze bardziej dodając, że to odgrzewane kotlety. Przecież ten ich singiel był modny na SoundCloudzie jakoś na początku stycznia. +5 do lajków za dodanie gifa "blinking white guy".

4. Jeżdżę do Gdyni od 2005 roku i wiem, że Open'er był zawsze festiwalem rockowym/elektronicznym/hip-hopowym*, a w tym roku to już tylko rapsy/brodacze z ukulele/jakieś techno z pendrajwa. Gdzie jest Pearl Jam/Kendrick/Nine Inch Nails/Adele/Daft Punk?

* - niepotrzebne skreślić. Podkreśl, że to już nie ten Open'er co kiedyś. Dziś organizatorzy hołdują tylko gustom nastolatków i z roku na rok oferta dla wysmakowanego odbiorcy takiego jak ty jest coraz gorsza. W takim 2009 było lepiej, bo wtedy Open'er jeszcze pamietał, że jest przecież festiwalem rockowym/elektronicznym/hip-hopowym*. Byli np. Kings of Leon/The Prodigy/Moby*.

5. Kto to? xD

Może i mógłbyś zapytać w Google i posłuchać na Spotify, ale tam nikt nie da ci reakcji "Super!". Twój gust muzyczny jest zbyt offowy by znać single Bruno Marsa i cały internet powinien o tym wiedzieć. "Znałem ich zanim stali się znani" utonęło gdzieś w openerowym błocie z 2012 roku. Dziś więcej lajków zbierze się za "nie znam ich, bo chyba są modni". Pamiętaj, żeby usunąć zapomniane konto na Last.fm, bo mogą być tam jeszcze ślady zapętlania "Uptown Funk" sprzed 4 lat. A ten David Byrne to może chociaż coś jak Garrix?

6. Czy organizatorzy są poważni? Kupiłem karnet weekendowy, bo to wtedy normalny człowiek ma czas na koncerty. Dziś dochodzą mnie słuchy, że jakieś koncerty zaplanowano na środę? Co-to-ma-znaczyć?Dlaczegoniezostałemuprzedzonyotymwcześniej?Czywymacierozumżeurządzacieietowśrodkutygodnia? Ijeszczeotakwczesnejgodzinie? Żądamprzeniesienianasobotęalboktośzatoodpowie. Dlaczegoniemogęwnieśćnafestiwalświecydymnej?

Pamiętaj, by w poście oznaczyć UOKiK i ten fanpage o kryzysach w social media.

7. Sprzedam karnet.

Masz już wysokie kalosze, zaklepany urlop i rozkładaną quechuę z Decathlonu. Niestety masz też jeden wolny karnet. Wrzuciłeś na fanpage Open'era jeden z powyższych komentarzy, twój kolega odwołał plany i nie chce już z tobą jechać na żaden festiwal.

To jest ASZdziennik. Wszystkie 7 zdań zostało tylko trochę zmyślonych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...