Warszawa przegrywa walkę z mrozem. Pierwszy nastolatek opuścił nogawki do połowy łydek

– To jeszcze nie poziom kostki, ale nogawki nastolatków na Mokotowie i Żoliborzu osiągnęły stan alarmowy – podał ekspert IMGW. Podobnie jest we Wrocławiu (na zdjęciu)
– To jeszcze nie poziom kostki, ale nogawki nastolatków na Mokotowie i Żoliborzu osiągnęły stan alarmowy – podał ekspert IMGW. Podobnie jest we Wrocławiu (na zdjęciu) Fot. 123rf.com / Marcin Serkies
Zima nie odpuszcza. Ostrzeżenie drugiego stopnia dla Warszawy i okolic wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy alarmują, że 17-letni Hubert z Mokotowa opuścił na spacerze nogawki z kolan do połowy łydek. Anomalia świadczy, że stolica musi szykować się na najgorsze – ostrzega IMGW.

– To jeszcze nie poziom kostki, ale nogawki nastolatków na Mokotowie i Żoliborzu osiągnęły stan alarmowy – podał ekspert IMGW powołując się na odczyty stacji pogodowych "Starbucks" i "Arkadia". – Na wielu głowach pojawiły się dodatkowo ciepłe czapeczki beanie, które występowały dotąd na Open'erach jako stylowy dodatek do ramoneski przełamujacy chłodny punkrockowy look.

Szacunki na podstawie skracającego się dystansu miedzy nogawką a sneakersem z promocji za 1190 zł wskazują, że w ciągu najbliższej doby temperatura w Warszawie może spaść do -10°C. Przybędzie też 5 cm śniegu.

– Odcień zmarznietych kostek Huberta wpada obecnie w krwisty karmazyn – zauważa IMGW. – Dla nastolatka to tylko zwiastun kolejnego odmrożenia, ale dla władz Warszawy – pierwszy sygnał do szykowania koksowników.

Synoptycy uspokajają, że dopóki chęć zaprezentowania modnego obuwia w całej okazałości będzie u Huberta silniejsza niż jego komfort termiczny, miastu nie grozi ewakuacja. Problemy zaczną się dopiero, gdy jego mama przestanie puszczać go do szkoły bez ciepłych skarpet i kalesonów.

– Apelujemy do mieszkańców stolicy o śledzenie trendów w modzie wśród nastolatków i hipsterów – namawia w komunikacie IMGW.

I ostrzega, że gdy tylko nogawki przykryją język tenisówek, natychmiast wyjąć z szaf wełniane sweterki i bez potrzeby nie wychodzić z domów.

To jest ASZdziennik, ale patrzcie na skalę nogawek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...