Złamana obietnica mBanku. Obiecał na WOŚP 1 mln złotych, a dał 7 razy więcej

mBank za nic miał złożoną publicznie obietnicę i zagrał na nosie wszystkim, którzy wierzyli, że poprzestanie na jednym milionie.
mBank za nic miał złożoną publicznie obietnicę i zagrał na nosie wszystkim, którzy wierzyli, że poprzestanie na jednym milionie. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta / mbank
Kiedy mBank obiecywał, że podwoi wpłaty swoich klientów na konto WOŚP do 1 miliona złotych, Polacy sądzili, że mBank podwoi wpłaty swoich klientów na konto WOŚP do 1 miliona złotych. Nie spodziewali się, że w ostatniej chwili bank złamie dane słowo.

I że zamiast 1 miliona wpłaci na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków 7 razy więcej.


– W internecie nic nie ginie – wytykają mBankowi jego zachwyceni klienci. - W umowie jest wyraźnie napisane, że całkowite wsparcie za podwajanie wpłat miało wynieść milion złotych, a nie jakieś niebotyczne siedem - podkreślają, zamieszczając na Facebooku wyciągi z komunikatów mBanku.

mBank za nic miał jednak złożoną publicznie obietnicę i zagrał na nosie wszystkim, którzy wierzyli, że poprzestanie na jednym milionie. Na konto fundacji trafi bowiem aż 7 razy tyle. Z powodu niedotrzymania słowa, powstała największa darowizna w historii WOŚP.
– Klienci z całego kraju nie złożyli dotąd ani jednej skargi na niewywiązanie się z umowy przez mBank - twierdzi Komisja Nadzoru Finansowego. – Jeszcze dziś rozpoczniemy pracę nad tym, by podobne kruczki prawne uwzględniono także podczas kolejnych finałów.

Na Facebooku zaczynają umawiać się już grupy klientów oczarowanych szczodrością mBanku. Chcą mu się odpłacić pięknym za nadobne i pokazać, że też potrafią łamać obietnice.

– Nie będziemy gorsi od banków i instytucji finansowych – grożą i przypominają, że WOŚP wciąż można wesprzeć, a numery kont na które wciąż można wpłacać darowizny to 44 1140 2004 0000 3102 7724 1721 oraz 14 1140 1010 0000 5244 4400 1007.

Polacy, którzy wrzucili już do puszek, a chcą udowodnić, że nie tylko mBank może łamać obietnice, mogą zajrzeć także na strony fundacji i znaleźć najlepszy dla siebie sposób wsparcia WOŚP.

To jest ASZdziennik, ale mBank naprawdę pięknie złamał swoją obietnicę.
Trwa ładowanie komentarzy...