PILNE: Opozycja ma cię w dupie

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nie chodziło o to, żeby od razu centroprawicowe przecież Nowoczesna i PO rzuciły się liberalizować ustawę aborcyjną i z entuzjazmem pozwoliły na usuwanie ciąży do 12 tygodnia bez podawania powodów. Chodziło tylko o pokazanie, że nie mają głosu obywateli i obywatelek tam, gdzie po następnych wyborach się Schetyna i spółka znajdą.

– 39 posłów Platformy i Nowoczesnej celowo nie wzięło udziału w głosowaniu i obywatelski projekt liberalizujący prawo do aborcji nawet nie trafił do komisji. Wolało wtedy pokazać obywatelom, gdzie i jak głęboko ich mają – to nagłówek, który powinien być ASZdziennikiem, ale to czysta prawda.

Do Sejmu trafiły dwa projekty: jeden zakazujący aborcji z powodu nieodwracalnych wad płodu oraz drugi dopuszczający aborcję na życzenie do 12 tygodnia. Pod jednym i drugim podpisały się setki tysięcy obywateli i obywatelek.
Jeden głosami PiS i Kukiza trafił do dalszych prac do komisji. Drugi miał podążyć tym samym szlakiem. I tu pojawia się Zjednoczona Opozycja (parlamentarna), która dzień i noc nie przestaje bić pokłonów przed zdaniem Polaków marząc o obywatelskim pospolitym ruszeniu przy urnach przeciwko "rodzącemu się faszyzmowi".

Więc... 39 posłów Nowoczesnej i PO (była dyscyplina!) nie bierze udziału w głosowaniu nad projektem #RatujmyKobiety mimo że wcześniej byli na sali.

58 posłów PiS, w tym Kaczyński głosuje za dalszymi pracami - które przecież, #ZjednoczonaKompromitacjo, nie oznaczają poparcia, tylko pchnięcie do komisji - nad lewackim projektem Ratujmy Kobiety.

To jest ASZdziennik, ale to prawda.

Nieobecni posłowie PO

Nieobecni posłowie Nowoczesnej

Posłowie PiS głosujący ZA dalszymi pracami nad "projektem lewaków"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...