Dramat wandala z Łodzi. Miliony Polaków chcą mu przybić piątkę

– Sprawca zaszachował antyszczepionkowców intelektem i puszką farby w sprayu za 12 złotych – usłyszeliśmy od śledczych.
– Sprawca zaszachował antyszczepionkowców intelektem i puszką farby w sprayu za 12 złotych – usłyszeliśmy od śledczych. Fot. facebook.com/stopstopnop / 123rf.com
Już blisko 3,5 mln Polaków z całego kraju wyraziło gotowość do podjęcia pościgu za sprawcami szokującej dewastacji w Łodzi. Nocą w centrum miasta wandale zniszczyli billboard należący do organizacji antyszczepionkowców. Oburzeni ochotnicy chcą urządzić obławę, ująć opryszków i przybić im piątkę.

Tam, gdzie jeszcze wczoraj fani ospa party z Łodzi mogli podziwiać plakat z adresem strony internetowej przeciwników szczepień, dziś widać już tylko hasło "Szczepisz? To dobrze".
Śledczy z komendy miejskiej policji w Łodzi są zgodni. Sporządzony profil psychologiczny sprawcy wskazuje, że zniszczenia są dziełem zuchwałego wandala, który gardzi autorytetem Jerzego Zięby, odrzuca dowody na obecnosć nanocyborgów w szczepionkach przeciw ospie i bardziej ceni osiągnięcia współczesnej medycyny niż argumenty z bloga TrująNasReptilianie.wordpress.com.

– Sprawca zaszachował antyszczepionkowców intelektem i puszką farby w sprayu za 12 złotych – usłyszeliśmy od śledczych. – Przesłuchaliśmy już właścicieli facebookowych stron "Crazy Nauka" i "To Tylko Teoria", ale utrzymują, że oni miażdżą antyszczepionkowców tylko w internecie i nie mają w swoich strukturach komórek odpowiedzialnych za działania terenowe.
Tymczasem na komisariat w Łodzi zgłaszają się świadkowie zdarzenia. Niestety, nie są w stanie pomóc śledczym. Twierdzą, że w czasie dewastacji bili brawo. Policjanci niechętnie przyznają, że ostatnia nadzieja w wolontariuszach, którzy chcą pomóc w schwytaniu sprawców.

– Niech no tylko dorwę drania – grozi jeden z ochotników z Łodzi, który zgłosił się do poszukiwań. – Niech no dorwę, uściskam i pogratuluję, bo dzięki niemu znów nie muszę wstydzić się ulic mojego miasta – dodaje wzruszony.

Choć incydent w Łodzi wydaje się niegroźny i marginalny, to zwolennicy surowego ukarania wandali utrzymują, że mogą przez niego ucierpieć Polacy na terenie całego kraju. I z uwagi na szkodliwość społeczną będą do ostatnich sił walczyć o ukaranie sprawców wandalizmu.


Czyli tych, którzy powiesili tam ten billboard.

To jest ASZdziennik, ale wandale z Łodzi naprawdę pokonali antyszczepionkowców intelektem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...