PILNE: wagi wycofane ze sprzedaży. Wadliwe egzemplarze dodają po świętach kilka kilogramów

Wadliwa waga może dodawać po świętach nawet  4-5 kilogramów.
Wadliwa waga może dodawać po świętach nawet 4-5 kilogramów. Fot. 123rf.com
Jeśli po świętach zważyłeś się i waga pokazuje kilka kilogramów więcej niż parę dni wcześniej, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. To pewnie nie dlatego, że przez 3 dni zjadłeś kilkadziesiąt pierogów, kilka ciast i wlałeś w siebie litry barszczu. Przyczyna najprawodopodobniej leży w twojej wadze.

Producenci wag poinformowali, że ze sprzedaży zostanie wycofana partia wadliwych produktów. Na razie wiadomo jedynie tyle, że w wagach wielu różnych firm, zarówno elektronicznych jak i mechanicznych, tuż po Bożym Narodzeniu ujawniły się wady fabryczne. Przyczyny nie są jeszcze znane.

Producenci nie kryją skali problemu:

– To jak z tymi wybuchającymi telefonami, tylko dużo gorzej – przyznał przedstawiciel jednej z wiodących marek.

Firmy wdrożyły prodecedurę wycofywania sprzętu z rynku. Apelują, żeby w najbliższym czasie w ogóle nie korzystać z wagi, bo może ona dodać nawet do 4-5 kilogramów.

A możliwe, że to dopiero początek lawiny wybrakowanych produktów. Do sklepów odzieżowych zaczęły wpływać setki reklamacji dotyczących ubrań z defektami.

Skargi dotyczą tego, że spodnie, koszulki i bluzki, nawet noszone od kilku lat, nagle w tajemniczy sposób okazują się być kilka rozmiarów mniejsze niż głosi numeracja na metce.

To jest ASZdziennik, ale nasze wagi też jakoś dziwnie działają.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...