Sorry, Netflix, ale tego nie przebijecie. Oto 10 seriali, które powstały w głowie czytelników ASZa

Fot. 123rf.com
Kasia z Ostródy liderką wyścigu po tegoroczne statuetki Emmy. Następca "Narcosa" odnaleziony w głowie Emilii z Rudy Śląskiej. Błażej z Serocka lśni jak diament na czerwonym dywanie [GALERIA]. Tak wyglądałyby nagłówki polskich portali, gdyby tylko Netflix poszedł po rozum do głowy i sięgnął po pomysły czytelników ASZdziennika.

Poprosiliśmy bowiem ASZteam, największą internetową redakcję świata, o pomysły na nowe seriale. Oto 10 dowodów na to, że lukratywne kontrakty na serialowe hity przeszły HBO, Netfliksom i Showmaksom koło nosa.

1. "Sałata"

Tom jest fanem wołowiny, jednak od pięciu lat jest jego żoną jest despotyczna Ania, zadeklarowana weganka karmiąca męża wyłącznie sałatą. Jak daleko posunie się Tom by jeszcze raz poczuć smak grilowanego mięsa? Czy porzuci rodzinę dla swojej fantazji? Tragikomiczne perypetie Toma wzruszą Was do łez, a żaden obiad już nie będzie taki sam. Scenariusz i reżyseria: małżonka Tomka z ASZteamu.

2. "Płaszczyzna globusa"

Główni bohaterowie przypadkowo odkrywają, że Ziemia w istocie jest płaska i wszystko wokół jest fałszem. Z odcinka na odcinek widzowie będą się pukać w czoło i śmiać się z losu bohaterów, ale późniejsze argumenty żonglujące faktami powoli sieją ziarno niepewności. Serial oparty na faktach z życia Sylwestra.

3. "Sezonocepcja"

Serial o tym, jak to grupa ludzi próbuje zrobić serial o tym, że kiedyś robiono serial o serialu, w którym dwa seriale, z dwóch różnych stacji, próbowano scrosoować, ale wyszło z tego, że powstał miniserial o dziesięciosezonowej telenoweli w której główną rolę zagrał ten gość z tego dwuodcinkowego, kultowego brytyjskiego serialu, który to skupiał się na serialu o życiu mrówek próbujących nakręcić swój własny serial, ale że nie posiadały kamery, no to im nie wyszło, ale miał pięć sezonów, i to był sitcom, co go kręcili w tym samym studio, gdzie robili serial o tych lekarzach, co to nie chcieli zagrać w tym innym serialu o lekarzach, wiecie, tym od producenta tego wojennego serialu o dwóch transwestytach w armii Napoleona, co to jednego zagrał gościu, co to później był gwiazdą słuchowiska radiowego o gadającym kamieniu, co to później próbowano przerobić na serial telewizyjny, ale powstał tylko pilot, i to dopiero niedawno wyciekł, przy tej premierze tego serialu o dwóch takich kamieniach, co były na pustyni i oglądały serial o piasku, wiecie, bardzo artystyczny serial, ale i tak miliony widzów, podobnie jak w przypadku tego serialu o kartce papieru, która w każdym odcinku służyła do czegoś innego, pamiętacie czwarty odcinek, kurde, do dziś nie mogę wyjść z szoku po jego finale. W roli głównej David Hassellhoff. Kierownik artystyczny: Tomasz.

4. "Barking on bitcoin"

Słodkie kotki skupują Bitcoina i przejmują władzę nad światem. Wywołują wojnę, w której walczą ludzie przeciwko psom. Kopanie środków na budżet zaczął Błażej.

5. "Na potrójnym gazie"

Serial o pogotowiu gazowym. Cała akcja rozgrywa się w niedużym mieście, w siedzibie pogotowia gazowego, gdzie cały czas nic się nie dzieje. Nic. Fabuła przeplata paradokumentalnymi ujęciami głównych bohaterów, którzy potwierdzają, że faktycznie nic się nie dzieje. W sumie w pierwszym, dziesięcioodcinkowym sezonie wyjeżdżają na akcje łącznie trzy razy, w dwóch przypadkach tylko zakrecając gaz, a w trzecim podłączają kuchenkę do prądu pewnej niedosłyszącej starszej pani, która w podzięce gości ich herbatą i herbatnikami pamiętającymi drugą wojnę światową. Każdy odcinek będzie trwał conajmniej godzinę, w nadziei, że coś się wydarzy. Showrunner Beau Willimon, reżyseria Agnieszka Holland, mecenas projektu PGNiG. Za brak akcji odpowiada Marek.

6. "Fake"

Serial o życiu największego dziennika w kraju. Gorzka i satyryczna opowieść o życiu zawodowym i prywatnym tworzących ją dziennikarzy, konstruowaniu newsów - nie zawsze zgodnych z czymś więcej niż wyobraźnią naczelnego, pogonią za informacją, skandalem, lajkiem, no i wielkich pieniądzach, za którymi nie idą w parze marne pensje większości dziennikarzy. Dialogi i clickbaity: Ola.

7. "Złotopolscy 2"

Po tajemniczej śmierci Dionizego w Złotopolicach zaczyna kwitnąć rynek dotąd nieznanego narkotyku o niespotykanie mocnym działaniu i charakterystycznym złotym kolorze. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wiesław Gabriel (pseudonim "Buła"), który już w pilocie serialu sprawia, że Piasek podczas składania zeznań opowiada o mrocznej historii lokalnej wsi oraz "sypie" iż Dionizy żyje, ale nikt nie wie gdzie jest i czym się zajmuje. W miedzyczasie okazuje się, że niedaleko doszło do kradzieży samochodu marki Lublin co zwraca uwagę "Buły", który notorycznie po informacje przychodzi do lokalnego sklepu. Na kanwie serialowej nostaglii Michała.

8. "Duma i znudzenie"

Hugon, księgowy z Ciechanowa, zakochuje się. Mężczyzna porusza niebo i ziemię, aby zdobyć serce ponętnej Joanny. Przez pierwsze odcinki serialu widzimy bezowocne próby zdobycia jej serca, później następuje załamanie. Hugon płacze w kwaśnym deszczu, kompulsywne zjada paluszki słone, rzuca w dal kamieniami z dachu elektrociepłowni. W końcu dochodzi do siebie i postanawia żyć bez miłości. Plan okazuje się genialny: kariera Hugona rozwija się jak węże pijanych strażaków-ochotników, wszystkie inne dziedziny życia też kwitną. Przez kolejne odcinki Hugon żyje tak radośnie i szczęśliwie, że cała dramaturgia siada i serial się kończy. Widzów zanudza Grzegorz.

9. "Dzieje Rzeczypospolitych"

Czołówka: sponsorzy - przewijający się metodycznie na wzór pasków TVP Info. Rzucony w powietrze widelec spada i wbija się w sztukę mięsa (muzyka z "Odysei Kosmicznej" - podniosła, Szopen może zbyt trudny). Nad widelcem pochyla się Gall i z podziwem podnosi wzrok - naprzeciw stoi Sarmata, dumnie kręcąc wąs. Pierwszy odcinek otwiera scena wskazania winnych wszystkich nieszczęść spadających na Najjaśniejszą, w tym Konrada (nomen omen) Mazowieckiego, który sprowadzić Krzyżaków (zaznaczając oczywiście kto zacz, bo poprawność polityczna jest passe i wszyscy wiemy o kogo chodzi). Dalej lecimy po Targowicach, wbijaniu noża w plecy itp. Każdy dcinek kończy widok na obraz Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” - kamera z tylu czarnej sylwetki niewysokiego człowieka otoczonego wianuszkiem dziatwy w strojach ludowych. O dofinansowanie z PISF zabiega Marcin.

10. "Sebos"

Serial o grupie studentów chemii, którzy po ściągnięciu S01E01 "Breaking Bad" usiłują stworzyć narkotykowe imperium na terenie Polski. Kontakty z podejrzanymi Sebixami na ośce, łapówki dla CBŚP, szantaże ważniejszych osobistości ze świata polityki. W zamian za część zysków, tajemniczy minister pozwala im pichcić metamfetaminę w kryjówce w Puszczy Białowieskiej. Szybko nabiera jednak podejrzeń, że studenci chcą go wykiwać, dlatego zleca wycinkę drzew, aby odsłonić ich tajne labo. Na podstawie setek wywiadów z ekoterrorystami, jakie z narażeniem życia przeprowadziła Joanna.

To jest ASZdziennik. Sorry Netflix, ale wszystkie prawa do seriali ma ASZteam.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...