7 rzeczy, które zdążysz zrobić w czasie buforowania filmu

Fot. 123rf.com
Filmy oglądasz klatka po klatce? Stream w HD tnie się tak mocno, że wolisz czytać spoilery z Facebooka? Miewasz koszmary z dziecińśtwa, w których ściąganie 5-megabajtowej empetrójki nagle przerywa się w czwartej godzinie pobierania?

Głowa do góry. Oto siedem rzeczy, którymi możesz się zająć w trakcie buforowania filmu. Pod warunkiem, że masz szybki internet.

1. Wyślij SMS-a o treści "kup popcorn" do znajomego, który wpada do ciebie na film.

Technologia przesyłu danych poszła do przodu, więc sam uprażyć już nie zdążysz. Film się właśnie zaczyna, więc jedyna opcja to szybki SMS do sąsiadów, że jednak czujesz się już lepiej i serdecznie zapraszasz do siebie na film. Garmażerka na cały wieczór zapewniona, a może nawet nie będą przeszkadzać?

2. Ułóż listę wszystkich dobrych filmowych adaptacji DC Comics w kolejności od A do Z.

Podpowiedź nr 1: 30% na Rotten Tomatoes to niekoniecznie jest "dobry film". Podpowiedź nr 2: "Wonder Woman" umieść na końcu i na początku listy. Podpowiedź nr 3: Brawo, udało ci się! Możesz już iść oglądać film.

3. Odłóż coś na później, bo już możesz obejrzeć film.

Nie ma lekko. Czasy modemów 56K i numeru 0202122 już nie powrócą, więc na odłożenie rzeczy na jutro mamy dziś coraz mniej czasu. Dla ułatwienia prezentujemy gotową listę udręk, które możesz dowolnie odkładać na potem: odkurzanie, prezentacja w PowerPoincie na spotkanie firmowe, zmywanie naczyń, myślenie o lękach jutra, rozliczenie podatku, prasowanie koszuli na jutro, odrabianie lekcji, obranie ziemniaków na obiad, kserowanie notatek do sesji, naprawa cieknącego kranu.

4. Obejrzyj jakiegoś GIF-a. W całości.

I wróć do oglądania filmu, bo dzięki internetowi Plusa zdążył się już w tym czasie zbuforować.

5. Wymień na głos postanowienia noworoczne z lat 2010-2017, których naprawdę udało ci się dochować.

Z rachunku sumienia jasno wynika, że suma końcowa wynosi 0. Pamiętne ograniczenie czekolady z 2013 roku się nie liczy, bo czekolada nadziewana to nadal czekolada. Co więcej, decyzją o pozostaniu dziś w domu złamałeś właśnie postanowienie o częstszym wychodzeniu do ludzi. Kto by się tym jednak przejmował, skoro film już na ciebie czeka?

6. Nabierz trochę powietrza do płuc.

Oddychanie to istotny proces życiowy, dzięki któremu uzyskasz zasoby użytecznej biologicznie energii. Gdyby nie pobieranie powietrza do płuc i wypuszczanie go z powrotem, nie moglibyśmy cieszyć się rozdzielczością 1080p, kreacjami aktorskimi Meryl Streep czy widowiskowymi scenami pościgów z Vinem Dieselem. Choć ładowanie filmów z Plusem trwa krótko, to postaraj się w trakcie zaczerpnąć do płuc choć trochę przydatnego powietrza.

7. Ściągnij sobie film offline, żeby mieć na później.

Dzięki szybkiemu internetowi dobrze znamy ten niedosyt, gdy ikonka buforowania znika po prostu zbyt szybko. Czasami po obejrzeniu dobrego filmu online po prostu trzeba ściągnąć sobie jakiś dobry film, żeby mieć co robić offline. A nic tak nie umili oczekiwania na streamowanie filmu, jak ściągnięcie w tym czasie filmu.

To jest ASZdziennik dla sieci Plus.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...