Sukces tygodnika "Sieci". W jednym zdaniu zmieścił więcej wazeliny niż całe "Wiadomości" TVP

Fot. tk.gov.pl
Jeżeli technologia opatentowana przez braci Karnowskich wejdzie pod strzechy, to o przyszłość prasy drukowanej możemy być spokojni. Na okładce najnowszego tygodnika "Sieci" redakcja nazwała prezes rozmontowanego Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską "człowiekiem wolności" 2017 roku.


Eksperci są zgodni: to największa dawka wazeliny wobec rządu, jaką Karnowskim udało się jak dotąd zmieścić w jednym zwięzłym zdaniu.

- Eksperymenty ze stężeniem lizusostwa w plebiscycie "Sieci" trwały od kilku lat, ale jak dotąd udało się nam kokietować Jarosława Kaczyńskiego tylko za pomocą nagrodzenia samego Jarosława Kaczyńskiego - twierdzi jeden z członków kapituły. - W tym roku wreszcie udowodniliśmy, że można przymilać się Jarosławowi Kaczyńskiemu z pominięciem niezręczności, jaką byłoby ponowne nagrodzenie Jarosława Kaczyńskiego.

Decyzja tygodnika „Sieci” o nazwaniu Człowiekiem Wolności 2017 prezes TK Julii Przyłębskiej zostawia w tyle nawet "Wiadomości" TVP i wieloletnią pracę Krzysztofa Ziemca. Nagroda trafiła bowiem w ręce człowieka, który zrywał kworum na Zgromadzeniu Ogólnym TK zasłaniając się przykrywką L4, czy usuwał ze strony internetowej Trybunału tytuły profesorskie przy nazwiskach sędziów, bo sam takiego nie ma.

- Nie może dobre drzewo wydać złych owoców, ani złe drzewo wydać dobrych owoców - czytamy w uzasadnieniu "Sieci". - Zdaniem "Przyłębska człowiekiem wolności" udowodniliśmy, że w praktyce możliwe jest podlizywanie się Jarosławowi Kaczyńskiego przez podlizywanie się namaszczonym przez niego funkcjonariuszom.


Jak ustalił ASZdziennik, wyczyn braci Karnowskich zyskał już także uznanie w oczach językoznawców, a zdanie "Przyłębska człowiekem wolności" zapisze się w polskim językoznawstwie obok zdań takich jak "daj ać ja pobruszę a ty poczywaj".

Do tej pory poloniści nie sądzili bowiem, że komukolwiek uda się złożyć zdanie z takim oksymoronem.

To jest ASZdziennik, ale Julię Przyłębską naprawdę uznano za człowieka wolności.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...