Dobra wiadomość: Polska hitem Reddita. Zła wiadomość: chodzi o "Wiadomości" TVP

Fot. reddit.com/r/europe
Internauci z całego świata patrzą na Polskę i przecierają oczy ze zdumienia. Nie są bowiem do końca pewni, czy to aby nie Białoruś. A wszystko za sprawą "Wiadomości". Jeden z użytkowników serwisu Reddit przetłumaczył na język angielski paski grozy z głównego wydania programu informacyjnego TVP. I się zaczęło.


Wpis o nagłówkach "totalna opozycja i Niemcy chcą ukarać Polskę" i "kto nie chce suwerennej i silnej Polski" polubiło już niemal 25 tysięcy internautów z całego świata, a pod postem pojawiło się ponad 4,5 tysiąca komentarzy.
Oznacza to, że Jacek Kurski może już otwierać szampana. Wśród politycznych wątków z ostatniego miesiąca na europejskim forum Reddita paski TVP przegrały tylko z fotografią Omera Fatiha Sayana, tureckiego polityka odpowiedzialnego m.in. za blokadę stron internetowych.

Takiego wyniku może pozazdrościć "Wiadomościom" nawet /r/polandball.

Minusy nie mogą przesłonić nam jednak plusów. Po publikacji grafiki z Danutą Holecką z całego świata napłynęły do Polski wyrazy solidarności i słowa otuchy.

– Prawie jak nasze państwowe media w Rosji, no może tylko trochę mniej subtelne – pocieszył Polaków internauta z kraju Putina.

– Węgierskie media wyglądają tak samo, według nich cały czas atakuje nas Bruksela, Unia Europejska i Soros – uspokoił rodak Viktora Orbana.

– To samo dzieje się u nas od lat i spójrzcie tylko, gdzie teraz jest Turcja – pokrzepił abonentów TVP komentator z raju Erdogana.

I choć dziś możemy jeszcze się pocieszać, że przecież inni mają tak samo, tylko może trochę bardziej subtelnie, jeden z komentatorów Reddita zasiał ziarno niepokoju.

– Jak tak dalej pójdzie, to w ciągu 10 lat Polska zacznie wojnę hybrydową z ukraińskimi banderowcami, a wszystko pod pretekstem ochrony katolickiej mniejszości w Lwowie i na Wołyniu – czytamy w jednym z komentarzy.

To jest ASZdziennik, ale żaden cytat nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...