Dramat Patryka Vegi. Miał nagrodę Gniota Roku w kieszeni, a tu pojawił się trailer "Studniówk@"

Trailer filmu "Studniówk@" przebił gniot Patryka Vegi.
Trailer filmu "Studniówk@" przebił gniot Patryka Vegi. Fot. Youtube.com/Coming Soon
Do końca roku zostały dwa tygodnie, ale "Studniówk@" spektakularnym rzutem na taśmę przebiła "Botoks" i zgarnęła tytuł filmowego Gniota 2017.


To wyjątkowe osiągnięcie przede wszystkim dlatego, że wystarczył jej niespełna dwuminutowy trailer.
Nagrodę Gniota 2017 odebrał Alessandro Leone, reżyser tej polsko-włoskiej "komedii".

Poniżej najlepsze cytaty z jego mowy na gali:

– Dziękuję, to ogromny sukces przebić taką szmirę jak Botoks. Myślę, że jego źródłem był pomysł zrobienia młodzieżowego filmu przez starych ludzi, którzy zupełnie nie rozumieją młodzieży, ale udają, że jest inaczej.

– Dlatego właśnie w rolach licealistów obsadziliśmy trzydziestolatków. Bardziej spostrzegawcze osoby dostrzegą, że w tytule literę "A" zastąpiliśmy tzw. małpką. To jest takie mrugnięcie okiem do nastolatków, którzy ciągle wysyłają maile i siedzą na IRC-u.

– W zwiastunie, czy jak mówią młodzi, w "trailerze" pojawiają się też takie odlotowe sceny jak koncert rockowy czy hakowanie. Hakerem jest oczywiście Azjata, bo oni są bardzo dobrzy w komputery. Całości dopełniają smaczki graficzne: efekt odwracającej się strony, jak w prezentacjach z PowerPointa 2007 i napisy Impactem, czyli taką czcionką z memów.


Co ciekawe, reżyser zdradził też plany na przyszły rok:

– Połączymy siły z Patrykiem Vegą. Rozmawialiśmy już z 5 minut na papierosie i Patryk w tym czasie napisał scenariusz o brutalnym świecie polskich studniówek. To będzie hit!

To jest ASZdziennik, ale trailer "Studniówk@" jest naprawdę zły.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...